Rüyada Arapça Görmek

Rüyada Arapça görmek; kişinin ilmi, inançları ve eğitimi ile alakalı işaretler verir. Kişinin rüyasında hâkim olmadığı bir dil olan Arapça harfler veya yazılar görmesi İslam dinine olan yakınlığını gösterir. Rüyada görülen Arapça yazılar da ilim sahibi olma, okuyup anlama ve öğrenme merakına işaret eder. Gerçek yorumlar için teferruatlı manalar aranmalıdır.
Rüyada Arapça görmek; kötü huylardan, zararlı alışkanlıklardan, fesatlıklardan, kibirden arınarak iç huzuru ile dolu olmaya, kalbinin temizlenip Allah yolunda ilerlemeye, İslam ahlakına uygun şekilde inançlı bir insan olmaya tabir edilir. Allah için yardım edilmesi gereken fakirler, kimsesiz ve çaresizler için beklenen koruma olarak da yorumlanır.
Rüyada Arapça Okuyup Yazdığını Görmek
Bazı İslami rüya tabircilerinin açıklamalarına göre kişinin hiç bilmediği halde rüyasında Arapça okuyup yazdığını görmesi Allah tarafından bir işaret olarak yorumlanır. Hak yoluna çağrılan kişinin günahlarından kurtulacağına, musibetlerden yakasını silkeceğine, iyilik ve doğruluk peşinde sadece inançlarını arkasına alarak ilerleyeceğine müjde sayılan rüyadır.

Rüyada Arapça Yazılmış Mektup Aldığını Görmek

Kişi rüyasında bir mektup alıyor ve Arapça yazılmış olduğunu görüyor ise bu Arap ülkeleri ile ilgili bir işten gelecek iş teklifi, İslam ve Arap dünyasında yapılacak yeni bir yatırım, iş için Arap ülkelerine seyahat etme ve benzeri anlamlara gelir. Rüyada görülen mektubun zarfı beyaz ise inayete, sarı ise buhrana, hastalığa, kırmızı ise büyücülüğe ve sahtekârlığa işaret eder.

Bu yazı A kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın