Rüyada Allah’a Yalvarmak

Rüyada Allaha yalvarmak rüya âlimleri tarafından çok istediğiniz ve kısa zamanda olması için dua ettiğiniz şey için çok daha fazla çabalamanız gerektiğini gösterir. Çoğu rüya alimine göre rüyada Allaha yalvarmak kullar için önemli bir simge ve ciddiye alınması gereken bir işarettir.

Rüyada Allah’tan yardım istemek ise artık içinde bulunduğunuz durumda başınıza gelen olaylar sonrası kendinizi çaresiz hissettiğiniz ve çözümden uzaklaştığınız anlamına gelir. Rüyada Allah’tan yardım isteyenler gerçek hayatta insanlardan ve hayattan umudu kesmiş olabilir. Artık yaşadığı sorun için bir çıkar yol bulamıyor olabilir.

Rüyada Allahtan af dilediğini görmek yaptığınız şeyden dolayı özür dilediğiniz kişinin sizi affedeceği ve ilişkinizin eski güzel günlerine döneceği anlamına gelir. Rüya âlimleri bu rüyayı görenlerin üzdüğü kişiden gidip af dilemesi ve pişmanlığını en içten sözlerle anlatması gerektiği konusunda fikir birliğine varıyorlar.

Rüyada karanlıkta dua etmek kötü bir zamandan geçeceğinize ancak Allah’ın yardımı ile bu kötü zamandan kısa zamanda çıkacağınıza ve çok daha güzel günler göreceğinize delalettir. Eğer karanlıkta dua ederken sürekli aynı duayı tekrarlıyorsanız bu zorlu sürecin uzun zaman alacağına, sizi yoracağına ve benzer sorunlarla uzun süre uğraşacağınıza delalettir.

Rüyada Allah’tan dilek dilemek çok istediğiniz ve uzun zamandır ulaşamadığınız şeylerin kısa zamanda sizin olacağına delalettir. Rüya âlimleri bu rüyayı görenlerin kısa sürede müjdeli haberler alacağı ve iyi bir aile hayatı yaşayacakları konusunda hemfikirler.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (4)

Basak Arslan

Selam Aleyküm.Ben rüyamda birinin Bana kardesimin ölecegini söyledigini gördüm.Fakat bunu duyduktan sonra cok üzülünce, Bana Allaha dua edersem Kabul olacagini ve Allahin yardim edebilecegini söyledi.Bende yüksek bir tepede ellerimi acarak cok icten aglayarak , yalvararak dua ettim.Okadar üzülmüstümki rüyamda , uyaninca gözlerim islakti ve gereckten aglamistim.Allah kimseye kardes acisi yasatmasin.cok zordu!Ama rüyamda rüzgarda saclarimi yavastan savuruyor agzimi kapatiyordu.ben yine Allaha yalvariyor dua ediyordum.Sanki birinin Bana Allah yardim edecek duan Kabul olacak dedigini duydum.Bu arada erkek kardesim bizimle görüsmüyor.kimseyide aramiyor bende biraz Merak ediyordum!! Bu yorumu yapacaktan Allah razi olsun insaAllah.Saygiyla kalin…

Hatice göktepe

Rüyamda ablam doğum yapmış fakat bebeği benim kucağımda iri yapılı bir erkek bebekti ve ben başımı kaldırıp Allahtan bana ve sevdiğim adama da nasip et diye dua ediyorum

Hilal

Rüyamda namaz kılıyordum.secdeye gittim ve önce annem için Allah tan hidayet istedim sonrada beni bağışlamasını ve bana hidayet etmesi için dua ettim.secdeden kalktığımda kıyamda iken benim annem sandığım fakat görmediğim biri yanımda namaz kılıyormuş gibi ellerini bağladı bayan gibiydi.sonra anbemin ağzından utanmadan bide benim için Allah tan hidayet istiyorsun boşuna isteme dedi. Sonrada boşuna hidayet ve bağışlanma diliyorsun Allah senin dualarını kabul etmez dedi korktum ve uyandım. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

mustafa

rüyada iki kardeşimle bir lokantada yemek yerken orda duran bir kedi masamiza doğru geldi ben kediyi biraz sevdim kardeşim ise kediye tekme vurup kedi lokantanin mutfagindaki kaynayan yemeklerin arasina yuvarlandi.
biz kaçtik ben kizdim. ve lokantanin çatisinda saklanarak olan bitene korku ile baktik