Rüyada Ağlamak

Rüyada işlediği bir suç ve günahı hatırlayıp pişmanlık duyarak ağlamak, neşe ve sevince, zor durumlardan kur­tulmaya;sesli ağlamak, bir musibete, belaya; gözyaşı soğuk ise sevinç, sıcak ise kedere işaret eder.

Ağlamak bazen de tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyada ağlama genellikle iyiye yorulmaz. Bazı yo­rumculara (tabircilere) göre ise, rüyada ağlamak, tersiyle yorumlanır. Yani rüyada ağlamak, sevinmeye ve sevinile­ceğine işaretle yorumlanır.

  • Rüyasında sessizce ağladığını görmek, rüyayı gören kimse­nin sevineceğine ve feraha ereceğine işaret eder.
  • Rüyada birinin öldüğünü görüp onun için sessizce ağladı­ğını görmek, rüyayı gören kimse, o ölüsü için ağladığı kimseden iyilik göreceğine işaretle yorumlanır.
  • Rüyasında ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gör­mek, rüyayı gören kimsenin dilek ve muradına ereceğine işaretle yorumlanır.
  • Rüyasında ağladığını ve gözyaşlarının yanaklarını yaktığı­nı görmek, sevinç ve iyilikle tabir edilir. Şayet gözyaşları yanaklarını üşütüyorsa, üzüntüye işarettir.
  • Rüyada Kur’an dinlediğini ve ağladığını görmek, sevinçle ve kederlerden kurtuluşla yorumlanır. Allahtan korkarak ağ­lamak ta aynı yoruma tabidir.
  • Rüyasında ağladığını görüp sonra da güldüğünü görmek, rüya sahibi (rüyayı gören kimse) için ecelinin yaklaştığına işaret olarak yorumlanır.
  • Rüyasında sağ gözünden çıkıp (akıp) sol gözüne yaş girdi­ğini görmek, yakınlarına kavuşacağına işaret eder.
  • Rüyada ağlamanın iyiye yorulması, bağırıp çağırmadan sessizce ağ­lamaktır. Bu yorum Cafer-i Sadık’ın yorumudur. Bunu binden faz­la denediğini ve hep hayır ve iyilikle karşılaştığını söylemektir.

Rüyada ağlamak, sevince; gülmek de gam ve kedere delâlet eder.

Yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırta­rak ağlamak, gerçek hayatta da ağlamaya yo­rumlanır.

Rüyada Allah (c.c.) korkusundan ağladığını görmek, ferah ve sevince işâret eder.

Yine rüyada ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kişiler için ise yağmur yağmasına işâret eder.

 

Bir yanıt yazın