Rüyada Ağlamak

Rüyada işlediği bir suç ve günahı hatırlayıp pişmanlık duyarak ağlamak, neşe ve sevince, zor durumlardan kur­tulmaya;sesli ağlamak, bir musibete, belaya; gözyaşı soğuk ise sevinç, sıcak ise kedere işaret eder.

Ağlamak bazen de tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyada ağlama genellikle iyiye yorulmaz. Bazı yo­rumculara (tabircilere) göre ise, rüyada ağlamak, tersiyle yorumlanır. Yani rüyada ağlamak, sevinmeye ve sevinile­ceğine işaretle yorumlanır.

  • Rüyasında sessizce ağladığını görmek, rüyayı gören kimse­nin sevineceğine ve feraha ereceğine işaret eder.
  • Rüyada birinin öldüğünü görüp onun için sessizce ağladı­ğını görmek, rüyayı gören kimse, o ölüsü için ağladığı kimseden iyilik göreceğine işaretle yorumlanır.
  • Rüyasında ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gör­mek, rüyayı gören kimsenin dilek ve muradına ereceğine işaretle yorumlanır.
  • Rüyasında ağladığını ve gözyaşlarının yanaklarını yaktığı­nı görmek, sevinç ve iyilikle tabir edilir. Şayet gözyaşları yanaklarını üşütüyorsa, üzüntüye işarettir.
  • Rüyada Kur’an dinlediğini ve ağladığını görmek, sevinçle ve kederlerden kurtuluşla yorumlanır. Allahtan korkarak ağ­lamak ta aynı yoruma tabidir.
  • Rüyasında ağladığını görüp sonra da güldüğünü görmek, rüya sahibi (rüyayı gören kimse) için ecelinin yaklaştığına işaret olarak yorumlanır.
  • Rüyasında sağ gözünden çıkıp (akıp) sol gözüne yaş girdi­ğini görmek, yakınlarına kavuşacağına işaret eder.
  • Rüyada ağlamanın iyiye yorulması, bağırıp çağırmadan sessizce ağ­lamaktır. Bu yorum Cafer-i Sadık’ın yorumudur. Bunu binden faz­la denediğini ve hep hayır ve iyilikle karşılaştığını söylemektir.

Rüyada ağlamak, sevince; gülmek de gam ve kedere delâlet eder.

Yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırta­rak ağlamak, gerçek hayatta da ağlamaya yo­rumlanır.

Rüyada Allah (c.c.) korkusundan ağladığını görmek, ferah ve sevince işâret eder.

Yine rüyada ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kişiler için ise yağmur yağmasına işâret eder.

 

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Oğuz

Rüyamda eskiden oturduğumuz evimizde ağlıyordum ve yanımda annem ile babam vardı. Sonra ben ağlarken birden pencereden yağmur sesi geldi ve yağmur yağmaya başladı. Uyandıktan sonra ise ezan okundu. Bu rüyam ne anlama geliyor?