Etiket arşivi: rüyada ürperdiğini görmek

Rüyada Ürperdiğini Görmek

Rüyanızda ürperdiğinizi görmeniz, hiç beklemediğiniz kötü bir haber alacağınıza ve çok sıkılacağınıza işârettir.

Rüyasında vücudunun sebepsiz ürperdiği­ni görmek, rüya sahibinin Allah’ın kullarına karşı şefkatli ve merhametli olacağına, ibade­tiyle meşgul olacağına ve Allah’tan korktuğu­na işâret eder. Bir kimsenin rüyada bir şeyden sebepsiz yere ürperdiğini görmesi, beklemediği bir haber almaya ve bundan sıkıntıya düşmeye işarettir.

Tiksinti verecek ya da korkunç bir şey gö­rerek vücudunuzun ürperdiğini görmek, rüya sahibinin her türlü korkutucu şeylerden artık korkmayacağına işâret eder.

Bazı yorumculara göre, rüyada vücudunun ürperdiğini görmek, uyandığı zaman ya da bir müddet sonra korkulacakya da tiksinilecek bir şey görmeye işâret eder.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu

Bir kimsenin rüyada ürperdiğini görmesi, Cenab-ı Allah’tan korkmaya ve kalbinin yumuşamasına ve Allah’ın yarattığı şeylere merhametli olacağına işarettir demiştir.

Bir kimsenin rüyada herhangi bir sebeple ürperdiğini görmesi, kendisini ibadete vermeye işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada ürperdiğini görmek, beklemediğiniz kötü bir haber alacağınıza ve çok sıkılacağınıza delalet eder. Rüyada ürperdiğini görmek, Allah’tan korkmaya ve kalbin yumuşaklığına işaret eder. Rüyasında vücudunun sebepsiz ürperdiğini gören, Allah’ın kullarına karşı şefkatli ve merhametli olur, ibadetiyle meşgul olur ve Allah’tan korkar. Tiksinti verecek veya korkunç bir şey görerek vücudunun ürperdiğini gören, her türlü korkutucu şeylerden artık korkmaz. Bazılarının rivayetine göre, rüyada vücudunun ürperdiğini görmek, uyandığı zaman veya bir müddet sonra korkulacak veya tiksinecek bir şey görmeye delalet eder.