Etiket arşivi: rüyada süt içmek ne anlama gelir

Rüyada İçmek

Rüyasında su, süt ve helal olan şurup ve içeceklerden içtiğini görmek hayırla yorumlanır. Su veya süt içtiğini görmek, sağlıklı yaşama ve mutluluğa işaretle yorumlanır.

Rüyada sabah vaktinde soğuk ve tatlı su iç­tiğini görmek, helal mal kazanmaya işâret eder. Rüyada güzel ve tatlı bir su içtiğini gör­mek, ilim ve hidayete; tarikat ehli için, manevî zevklere, ibadet hazzına ve sefaya işâret eder.

Yine rüyada ne olduğu belirsiz ve tatlı bir şeyi içmek de, ilim ve hidayete; tarikat ehli için, ruhani zevklere, ibadet hazzına ve sefaya işâret eder.

Rüyada süt içmek, sıhhat ve afiyete ve hayırlı rızka işâret eder.

Rüyada şarap olmamış üzüm şırası içmek de, sıhhat ve afiyete ve hayırlı rızka işâret eder.

Rüyada kaplıcada sıcak su içmek, şifâya; kaplıca dışındaki yerlerde sıcak su içmek gam ve kedere işâret eder.

Rüyada sarhoşluk veren ve dini açıdan ya­sak olan bir içkiyi görmek veya içmek, haram mala, kötülüğe, şerre, büyük günâh işlemeye, hastalığa, düşmana ve kavgaya işâret eder.

Rüyada ne olduğu belirsiz ve tatlı bir şeyi içmek veya güzel ve tatlı bir su içmek, ilim ve hidayete; tarikat sahipleri için, ruhani zevk ve sefaya yorumlanır. Rüyada sabahleyin soğuk ve tatlı su içtiğini gören kimse helal mala kavuşur.

Rüyada içmek ibadetle yorumlanır, içinde ne olduğunu bilmeden bir kaptan veya bir testiden bir şey içen hayatı boyunca inançlarından ayrılmaz. Altın bir kaptan su veya tatlı bir şerbet içtiğini görmek, kedere; gümüş kaptan içmek ise neşe ve sevince işaret eder. Bir çeşmeden veya bir kaynaktan avuçlarıyla su içen, dünya ve ahirette mutlu olur.

Bir dereden su içen, bir yolculuğa çıkar; denizde tuzlu su içtiğini gören hastalanır. Rüyada bir cam bardaktan ayran veya soda içtiğini görmek kendisine ait bir evcil hayvanın yavrulayacağı anlamına gelir. Rüyada sabahleyin soğuk ve tatlı su içtiğini gören kimse helal mala kavuşur.

Rüyada gördüğünüz içilecek her şey; rengi sarı olursa, hastalıkla tabir edilir. Gazoz gibi meyve suları içtiği halde boğazından geçmediğini görmesi, o kimsenin bir rahatsızlığa uğrayacağına işarettir. Elma veya şeftali gibi iştah çekici şuruplar içiyorsa, mala, zengin olan bir kimse için yapılması gereken bir hayra işarettir. Hastalıktan dolayı şerbet içilmişse, bu hastalığın iyi olmasına, hastalık yoksa bu illete müptela olmaya işarettir. Bir ölü, diri bir kimseye şurup veriyor ise, bu şurup çok leziz ve kokulu ise, bu ölünün cennette bulunmasına işarettir.