Etiket arşivi: rüyada soyunmak

Rüyada Soyunduğunu Görmek

Rüyasında kendisini soyunmuş gören kimse, rüyasında bu halinden utandığını da görmesi, iyiye yorulur. Bu rüyası onun kötü durumlardan kurtulacağına, borçlu ise, borcundan kurtulacağına, sıkıntısı, üzüntüsü varsa bütün bunlardan kurtuluşa ereceğine, hasta ise, şifa bula­cağına işaretle tabir olunur.

Bir kadın rüyasında kendisini çıplak olarak (soyunmuş) görmesi iyiye ve hayra yorulmaz. Bu rüyası kocasından ayrılacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada ne maksatla olduğunu bilmeden halkın içinde, sokakta soyunmak ve bu durumdan utanmamak gizli şeylerin açığa çıkmasına ve namusuna halel gelmesine işârettir.

Rüyada gusl abdesti almak, yıkanmak, yatmak vb. meşru maksatlar için evinde soyunduğunu görmek afiyet ve mutluğa, eğer avret yerini görüyorsa mekruh bir iş işlemeye işâret eder.

Rüyada kendinin başkası tarafından çırılçıplak soyulduğunu görmek, kişiye gelecek şerrin gitmesine işâret eder.

Rüyada bir ölüyü soyduğunu görmek, rüya sahibinin hanımını boşaması için zorlanmasına, malında zulüm meydana gelmesine, yolculuğa, tövbeye, günâhtan temizlenmeye ve hidayete ermeye işâret eder.

 Ne için soyunduğunu bilmeden rüyada soyunmuş olduğunu görmek, eğer soyunduğu yer sokak içerisi ve halkın bulunduğu yer ise, şayet üzerinde bazı elbisesi olduğu halde avret yerinin açık olmasıyla ve bu durumdan da utanmıyorsa o kimsenin gizlediği şeyleri açığa çıkar ve namusuna halel gelir.

Soyunması yine aynı olup ancak avret mahalli açık bulunmaz ve kendisi de bu halinden utanmayıp üzerine de herhangi bir elbisesi yoksa, o kimse içerisinde bulunduğu çirkin ve kötü şeylerden selamete çıkar, hasta ise Allah şifa verir. Borçlu ise Allah borcunu ödemeye fırsat verir ve korktuğundan onu emin kılar.