Etiket arşivi: rüyada sıtma görmek ne anlama gelir

Rüyada Sıtma Görmek

Rüyada sıtma görmek, keder ve sıkıntıya işaret olup özür sahibi olacağınıza delalettir.

Bazı yorumcular, kişinin rüyada sıtma hastalığına yaka­lanmış olduğunu, kendisini sıtma tuttuğunu görmesi, onun borçlarından kurtulacağına, borçlarını ödeyecek bir imkanının doğduğuna işarettir. Çünkü sıtma hastalığı ki­şinin günahlarına kefaret denilmiştir.

Bazen sıtma, korkutma ve tehdide işârettir.

Bazen de sıtma yaz gününde soğuk ve kış gününde sıcak ve hararetli olursa güzel elbiselere işârettir.

Bazı kere de sıtma, hummadan, evlâttan yahut ortaktan muzdarip olup sıkılmağa ve vaadini yerine getirmeye işârettir.

Yine sıtma, rüya sahibinin gireceği ve orada sıkıntı ve susuzluğa düşeceği hamama işârettir.

Bir kimse rüyada kendisini her gün sıtma oluyor görse, günâh işlemekte devam etmesine, gün aşırı oluyorsa, kendisini azaba atacak ve tövbe ettiği günaha işârettir.

Eğer sıtma kendisini bir gün tutup iki gün bırakır ve dördüncü günü tekrar yakaladığını görse, o kimsenin azaba düştüğüne ve tekrar tekrar tövbe ettiği günahına işârettir.

Fazla titreten sıtma, bir işi benimsemeyip ağır almaya ve batıl şeylerde acele etmeye işârettir.

Ölüm derecesinde bir sıtmaya yakalandığını hattâ ölerek kefenlendiğini gören kimse, bir günâh yahut bir cinayette ısrar eder ya da Allah’a (c.c.) yakışmayacak şeyi yapmaya cesaret etmesine işârettir.

Kendisinin sıtmalı olduğunu görenin ömrü uzun, vücudu sağlam, malı çok ve insanların ona gıpta edip sığınmalarına işârettir.

Çok titreten sıtma, kişinin dinî işlerinde tembellik ve umursamazlığına işârettir.

Sıtmaya yakalandığını görmek borçlarını ödemeye işarettir.

Rüyada sıtmaya yakalanmak, borcu ödemeye yorumlanır. Çünkü sıtma günahlara kefarettir. Bazan da sıtma, korkutma ve tehdide yorumlanır.

Kendisinin sıtmalı olduğunu görenin ömrü uzun vücudu sağlam, malı çok ve insanların ona gıpta edip sığınmalarına yorumlanır. Çok titreten sıtma, dini işlerinde tembellik ve umursamazlığına yorumlanır.