Etiket arşivi: rüyada salih peygamberi görmek

Rüyada Salih Peygamberi Görmek

Rüyasında Hz. Salih peygamberi gören kimse, iş­lerinde doğru dürüst hareket eden ve sözlerinde doğru­luktan ayrılmayan iyi bir kimse olduğuna işaret eder.

Bazı yorumculara göre, rüyasında Hz. Salih Aleyhisselam’ı gören kimse, düşmanları tarafından hafife alınır, kü­çük görülür. Ve ona haksızlık etmeye çalışırlar. Fakat so­nunda rüyayı gören adam, düşmanlarına galip (üstün) ge­lir. Ve onları yener, şeklinde tabir olunur.

Bir kimsenin rüyada Salih aleyhisselâm’ı görmesi, o kimseye akılsız ve rezil bir topluluktan üzüntü ve keder isabet etmesine; fakat sonunda onlara galip gelmeye ve bir anlaşmazlıktan dolayı onlardan ayrılmaya işâret eder.

Bazen bir kimsenin rüyada Salih aley- hisselâm’ı görmesi, o kimsenin iyi işli ve doğru sözlü birisi olduğuna işâret eder.

Rüyasında Salih Aleyhisselamı gören kişi akılsız ve rezil bir kavim tarafından üzüntü ve sıkıntıya düşürüleceğine, fakat sonunda onları yeneceğine işaret eder. Rüyasında salih kimselerle yürümek açtıkları iyi yolun devam etmesine işaret eder.