Etiket arşivi: rüyada peygamber hanımları görmenin anlmaı

Rüyada Peygamber Hanımları Görmek

Rüyada peygamberimizin mübarek hanımlarından birini görmek, büyük bir hayra ve berekete ulaşmaya işarettir şeklinde yorumlanır denmiştir.

Rüyada Peygamber Efendimizin (s.a.s.) hanımlarını görmek, hayır ve hasenata, iffet ve ismete, saygı ve itibara, şüpheli ve haram olan şeylerden kaçınmaya, bereketli rızka ve aile mutluluğuna işâret eder.

Bazen Peygamber Efendimizin (s.a.s.) hanımlarını görmek,, sahibinin annesine, ni­nesine, ve ekserisi kız olan evlada işâret eder.

Bir kadının rüyada Hazret-i Aişe validemi­zi görmesi, yüksek rütbeye, iyi bir şöhrete erişmeye, akıl ve dirayete, kocası ve babası tarafından hürmet edilmeye işârettir.

Bekâr bir erkeğin rüyada Nebiler Nebisinin mübarek hanımlarından birisini görmesi, soylu, şerefli ve temiz bir kadınla evlenmeye; genç bir kızın görmesi, kendi durumuna uygun, temiz bir erkekle evlenmesine işâret eder.

Rüyada Hazret-i Hatice yi görmek, saadet ve mutluluğa, güzel zürriyete; Hafsayı gör­mek, iyilik ve vefaya işâret eder.

Hz. Hafsa’yı görmek, iyiliğe, Hz. Hatice’yi görmek, mutluluğa, güzel zürriyete, Hz. Fatıma (Peygamberimizin kızı)’yı gömek, eşini, baba ve anasını yitirmeye yorumlanır.

Hz. Haşan ve Hz. Hüseyin’in görülmeleri, şehitlik mertebesine kavuşmak ile yorumlanır.

Erkeklerden biri Peygamberimizin hanımlarından birini görse, bekar ise temiz bir kadınla evlenir. Rüyayı gören kız ise kendisine uygun, temiz bir erkekle evlenir.