Etiket arşivi: rüyada ot görmek

Rüyada Ot Görmek

Rüyada ot görmek, iyiye ve hayra yorulur. Ot rüyası iyidir. Bazen de keder ve üzüntü ile tabir edilir.

Rüyasında iyi bir ot biçtiğini görmek, hayır elde etmek ve faydalanmak ile tabir olunur.

Rüyasında kötü ve çirkin ot biçtiğini görmek, zararlı bir ma­la işaretle yorumlanır.

Rüyasında dikenli bir ot biçtiğini görmek, üzüntü ve keder ile tabir olunur.

Rüyasında kendi bedeninde (vücudunda) ot bittiğini görmek, zenginliğe ve ziraat işlerinde bol bereketli mahsule işaretle tabir edilir. Rüyada kendi üzerinde ot bittiğini, fakat gözlerinde ve kulaklarında otun bulunmadığını görmek, ucuzluk ve bolluğa işaretle tabir olunur.  Vücuda zarar verecek yerde otun bitmesi iyi değildir. Rüyada vücuda zarar verecek yerde (kulak, yüz vb.) ot bittiğini görmek, üzüntü ve kedere işâret eder.

Rüyada kuru, güzel kokulu ot veya otluk görmek, hafif bir felaket haberine işaret eder. Kokusuz veya fena kokulu ot görmek, mal veya eşyanızın çalınacağına yorumlanır.

Rüyada otların arasında yuvarlanmak sevilmeye ve aşka olan ihtiyacınıza, ot topladı­ğınızı görmek, fakir iseniz zengin olacağınıza, zengin iseniz malı­nızın artacağına yorumlanır.

Rüyada ot biçtiğini görmek, kederden kurtularak refaha kavuşmaya işaret eder.

Rüyada görülen ot, dini bakımdan iyilik ve hayırdır.

Rüyada ot toplamakya da yemek fakir için zenginliğe; zengin kimse için malın artmasına; dünyayı terk eden kimsenin yeniden dünyaya meyledip fitneye düşmeye işâret eder.

Rüyada bina ve mescit gibi yerlerin dışm^ ot bittiğini görmek, evlenmek suretiyle ai|e çevresinin genişlemesine işârettir.

Rüyada avucu içinde ot bittiğini görmek hanımı ile başkasının ilişkisine tanıklık etmeye, elinin dışında ot bittiğini görmek üzüntü ve kedere işâret eder.

Rüyada görülen ot, insanın dünyada ka­vuştuğu ve Allah’ın ona taksim ettiği hayvan­ların geçinecekleri rızıklardır.

Rüyada görülen iştah açıcı ekşi ot görmek kişinin bi ryakını yahut dostu tarafından göre­ceği menfaate; ekşi sandığı otun acı olduğunu görmek pişmanlığa işârettir.

Rüyada görülen güzel kokulu otlar ve bun­ları koklamak, üzüntü ve kederden kurtulma­ya, güzel amele ve sevinçli gelişmelere işârettir.

Rüyada görülen güzel kokulu ot, bekâr için kadına; evli için çocuğa yahut güzel şöh­rete yorumlanır.

Rüyada görülen güzel kokulu otların kök ve damarları, erkek çocuğa işârettir.

Rüyada güzel kokulu otların kesildiğini görmek, üzüntüye işârettir.