Etiket arşivi: rüyada nergis görmek

Rüyada Nergis Görmek

Rüyada nergis çiçeğini görmek, evlenmeye ve çocuk sahibi olmaya işarettir. Bu rüya sadık dost, hayırlı hayat arkadaşı, mal, para ve sevinç ile de yorumlanır.

Rüyada nergis çiçeği görmek, kadına temsilen (işaret olarak) tabir olunur. Bunun içindir ki, rüyasında başında birkaç tane nergis çiçeği taktığını veya bulunduğu­nu görmek, iyiye ve hayra yorulmaz. Çünkü bu rüya, rüya­yı gören kimsenin, yapmış olduğu evliliğin devam etme­yecek bir evlilik olduğuna işaretle tabir olunur. Demek oluyor ki, başında birkaç tane nergis çiçeği bulunduğunu görmek, iyi bir rüya değildir. Bu rüyanın işareti hayra ve iyiye yorulmaz.

Rüyasında bahçede nergis çiçeği görmek, uzun ömürlü ya­şayacak bir çocuğa sahip olacağınıza, nergisin koparılmış veya kesilmiş olduğunu görmek ise, çocuğun ölümüne işaretle tabir olunur.

Rüyada görülen nergis çiçeği, tatlı dilli, hoş sohbet bir kadın ile tabir edilir.

Bazen, rüyada nergis çiçeğini görmek, rüya sahibinin sevince, sürura ve müjdeye erişmesine işâret eder.

Bazen de nergis çiçeği, altın ve gümüş cinsinden olan mala işâret eder.

Rüyada görülen nergis çiçeğinin sarısı, altın paraya; nergis çiçeğinin beyazı ise gümüş paraya işâret eder.

Nergis çiçeği kadındır. Rüyada birden fazla nergis çiçeği gören kişi devam etmeyecek evliliğe, bahçedeki nergis uzun ömürlü çocuğa, eğer çiçek kesikse çocuğun ölmesine işaret eder. Sarı nergis altın, beyaz nergis gümüştür.

Bazı yorumcular, rüyada nergis çiçeğini gören kimse, sevince erişir, dediler. Bazıları da nergis çiçeği altın ve gümüş cinsinden olan maldır.