Etiket arşivi: rüyada mahkeme görmek

Rüyada Mahkeme Görmek

Rüyada hukuk işlerine bakan bir mahkeme görmek, bayır, bereket, kazanç ve refah ile şayet ceza mahkemesi ise sıkıntı, keder, zarar ve ziyana yorumlanır. Mahkemede bulunduğunuzu görmek, hayatınızın önemli değişiklikler geçireceğine, sayısız keder ve endişelerle karşılaşacağınıza, aynı zamanda zalim, hain ruhlu kimselerle mücadele etmek mecburiyetinde kalacağınıza işaret  sayılır. Rüyada hak ve hukuk işlerine bakan bir mahkeme görmek, iyiye ve hayra işaret eden bir rüya olarak yorum­lanır. Rüyada ceza mahkemeleri, cezaya bakan mahkemeler görmek ise, iyi değildir. Keder ve sıkıntıya düşeceğinize işarettir, şeklinde tabir edilir.

Rüyada mahkeme huzurunda hesap verdiğini ve hesabını tas tamam yaparak kurtulduğunu görmek, bütün sıkıntılardan kurtulmaya, sürür ve feraha işâret eder.

Yeryüzü mahkemelerini görmek adaletin gecikmesine, üzüntü ve kedere işarettir. Mahkeme bazen mağdurun bu halinin giderilmesine, zalimin üzülmesine işarettir. Mahşerdeki mahkemeyi görmek tam ve mutlak adalete, her şeyin ve her kişinin gerçek yüzünün ortaya çıkmasına, kimilerinin üzülüp, kimilerinin sevinmesine delalet eder. Mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak heyecan ve olaylarla karşı karşıya olduğunu gösterir.