Etiket arşivi: rüyada limonata içmek

Rüyada Şerbet Görmek

Rüyada şerbet içtiğini görmek, mal sahibi olmak ve rahat ve huzur içinde ömür sürmeye yorumlanır.

Her kim rüyasında şerbet içse, mal, şifâ ve rahatla tabir olunur.

Rüyada ekşi şerbet içmek, fenalığa işârettir.

Rüyada güzel kokulu ve tatlı bir şerbet iç­tiğini görmek, dinde saf ve emiz olmaya, menfaate, faydalı ilme, uzun ömre, güzel ge­çime ve Allah’ın zikrine devam etmeye işârettir.

Rüyada tatlı şerbet içtiğini görmek, mal sahibi olmaya (zenginliğe) ve bolluk ve huzur içinde yaşamaya işaret eder. İçtiği şerbet ekşi ise, kötülüğe işaretle yorumlanır.

Cabir-il Mağribi’nin yorumu

Bir kimsenin rüyada elma, armut, kayısı, çilek ve benzeri şeylerden yapılmış olan tatlı (yani tadında ekşilik olmayan) şerbetleri görmesi ve içmesi, hayırla, menfaate kavuşmakla ve servet sahibi (zengin) olmakla yorumlanır. Bir kaydına göre, uzun ömre ve bol rızka ermeye de işaret eder şeklinde yorumlanır demiştir.

Limonata, turunçgillerden yapılan şerbetler ve ekşi nardan yapılmış ekşi şurup ve şerbetleri görmek ve içmek ise, ke­der ve üzüntüye işaretle yorumlanır demişlerdir. Bir yoru­munda, bu adı geçen şerbetlerin tadı çok ekşi olmadıkla­rından gelecek üzüntü ve kederin hafif olacağına işaret etmiştir Mağribi hz.leri.

Bir grup yorumcular, rüyada görülen ekşi şerbetleri, haram malla ve hastalıkla yorumlamışlardır. Bu rüyalarda şerbetin tadı, kokusu ve berrak görüşü nazar-ı dikkate alınır demişlerdir.