Etiket arşivi: rüyada laleyi kurumuş görmek

Rüyada Lale Görmek

Rüyada lale görmek, genç ve güzel birine bütün kal­binizle aşık olacağınıza işarettir. Lale dikmek veya lale koparmak, bulmak, almak, hatır boşluğuna işaret eder. Laleyi koparıp başını za takarsanız yeni girişeceğiniz bir işten fazla kazanç sağlayarak mutlu olacağınıza işaret sayılır. Laleyi çürümüş ve kurumuş olarak görmek, pek hayırlı değildir. Çünkü kalbinizin kırılacağına, ruhen etkileneceğinize ve üzüleceğinize işarettir. Rüyada lale görmek, gönül sevgisi, aşk ile yorumlanır. Bir delikanlının rüyada lale görmesi, bir kıza gönülden tu­tulması (aşık olması), bir genç kızın bir delikanlıya gönül sevgisi (aşık olması) ile tabir olunur. Mevsiminde lale görmek rüyada, iyiye, sevinçli bir habere ve menfaat elde etmeye yorumlanır.

Rüyasında koparılmış laleler veya lale görmek, üzüntü ve kedere işarettir veya boşanmaya ve eşlerin ayrılacağına işaretle yorumlanır.

Rüyasında lale yetiştirdiğini gören kimse, yakınlarından, akrabalarından ve arkadaşlarından saygı ve hürmet göre­ceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada yeni açmış bir lâle görmek, sevindirici bir habere işârettir.

Renklerle bezenmiş lale tarlasını görmek, bulunduğu topluluk içinde faydalı olabileceği bir göreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatını bozacağına; rüyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadaşlıktan sonra tam zamanında işin farkına vararak bu tehlikenin önleneceği şeklinde yorumlanır.