Etiket arşivi: rüyada kitap okuduğunu görmek

Rüyada Okuduğunu Görmek

Rüyada dini kitaplar okuduğunuzu görmek, hayırlı haberler alacağınıza işarettir.  Bir okuma parçasını okuduğunuzu görmek, insanları etkilemeye ve idare altına alacağınıza işarettir.

Bir kimsenin rüyada gazete, mecmua ve kitap gibi bir şeyler okuduğunu görmesi, rüya sahibinin sevineceği haberler alacağına işaretle yorumlanmıştır. Gazete, dergi veya kitap okuduğunuzu görmek, en yakın dostunuza bile önemsiz bir sininizi söylememeniz gerektiğine dair bir uyarıdır.

Rüyasında el yazması bir kitap okuduğunu görmek, uzak bir akrabadan kalacak küçük miktarda bir mirasa işarettir.

Uyanıkken iyi okuma bilmeyen bir kimse rüyada kıyamet gününde amel defterini okuduğunu görse, şayet okuduğu hayırsa, o kimsenin bundan sonra zenginleşeceğine, bütün ihtiyaç­larına kavuşacağına ve korktuğundan emin olacağına delâlet eder. Okuduğu şer ise, üzün­tü, keder ve onlarla şöhret bulmaya, borç ve diyet gibi şeylere giriftar olmaya delâlet eder.

Rüyada bir sayfa veya herhangi bir kitap okuduğunu gören kimse, bir mirasa erişir.

Rüyasında sayfayı ters tarafından okudu­ğunu gören kimsenin, üzerinde borç birikir.

Rüyada kitap okuduğunu gören kimse, bir mirasa nâil olur.

Eğer usta bir okuyucu ise, bir memuriyete tayin edilir.

Rüyasında amel defterini okuduğunu gö­ren kimse, günâhlarından tövbe eder.

Bir kimse güzel ve doğru bir şekilde ya­bancı bir kitabı okuduğunu görse, o kimse bilmediği bir devlete yolculuk eder ve orada meşhur bir işi icra etmeye muvaffak olur.

Yabancı bir kitabı yanlış okuduğunu gören kimsenin, yabancı bir devletten kurtulmasına veya onun hastalanmasına ya da hastalığından iyi olmasına delâlet eder.