Etiket arşivi: rüyada kirpiklerinin yerinde olmadığını görmek

Rüyada Kirpik Görmek

Rüyada kirpiklerinizin çoğalıp sıklaştığını görmek, mal ve uzun ömürle yorumlanır. Kirpiklerinizin ağardığını görmek, halk arasında iyi bir şöhret sahibi olacağınıza işarettir. Kirpikleri­nizi tarayıp veya fazlalarını kesip düzeltmek iyi şöhretinizi ve sıh­hatinizi muhafaza edeceğinize işaret eder.

Rüyada kirpik görmek, dini muhafaza etmeye yorumlanır. Bazen kirpik ile göz muhafaza edildiği için mal, ilim ve çocuktan dolayı sevinmeye işarettir.

Rüyada kirpiklerinin gölgesinde oturduğunu gören kimse, bilgili ise, din ve ilmin sayesinde yaşar. Eğer dünya adamı ise halkın mallarını alır ve gizlenir. Kirpiklerinin olmadığını gören kimse, dininden dolayı düşmanı rezil eder. Rüyada kirpiklerinin çok ve güzel olduğunu gören kimse, dindardır.

Rüyada kirpik görmek, hayra işaret olarak yorumlanır. Rüyada kirpik görmek, şu dört cihete işaretle yorumlanır:

Dini muhafaza etmek ile,

Mal ve mülke işaretle,

ilim ve bilgiye işaretle,

Sevinç ve ferahlığa işaretle,

Bazı yorumcular, rüyasında kirpik görmeyi, mal ve ilim sahibi olması ve çocukları olması nedeniyle sevinmeye işaret eder şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyasında kirpiklerinin yerinde olmadığını görmesi, iyi de­ğildir. Bu rüya, rüya sahibi kişinin, dini muhafaza edemeyeceğine, dini inançlarını yitireceğine işarettir.

Rüyasında kirpiklerini yolduğunu gören kimse, dinini koru­yamadığı için, düşmanları tarafından rezil ve rüsva edi­leceğine işarettir.

Rüyasında kirpiklerinin çok güzel ve gürce olduğunu gör­mek, dindarlığa ve rüya sahibinin, dini hassasiyeti oldu­ğuna işarettir.

Kişinin rüyada kirpiklerinin uzadığını görmesi, izzet, şeref ve evlada işaretle yorumlanır. Gözlerinde kirpik olmadığını görmek, dinini kaybedeceğine dininden uzaklaşacağına işaretle yorumlanır. Kirpiklerini yolduğunu görmek, haya­sızlık, aşağılık ve horlanmaya işaretle yorumlanır. Kir­piklerin haddinden fazla uzadığını görmek, hayırlı değildir.

Rüyada kaşından veya kirpiğinden birini kopardığını görmek veya tıraş etmek, mülkün efendisine ve mala işâret eder.

Rüyada kirpiklerinin beyaz olduğunu görmek, baş, göz veya diş hastalığına işârettir.