Etiket arşivi: rüyada kırağı görmek

Rüyada Kırağı Görmek

Rüyada görülen kırağı sular dondurur, ağaçları bozar ve kapıları kapatırsa, işlerin durgunluğuna, yolculukların yapılmasına işarettir. Kırağıda, yerleri dondurması ve fazla ıslaklığı sebebiyle hayır yoktur. Bundan dolayı, bir kimsenin üzerine kırağı yağsa yahut kendisi bir kırağı içine düşse o kimse bir belaya uğrar. Rüyada görülen kırağı, gam ve keder, acı ve azaptır.

Rüyada görülen buz acı ve azaptır. Ancak kendisi su alıp bir kap içerisine koyduğunu ve orada o suyun donduğunu görürse o buz maldır.

Bir kimsenin rüyada ağaç yapraklarının üzerine kırağı ve çiğ yağdığını görmesi, cömert ve hayır sever bir zatın o bölge halkına (insanlarına) hayır ve yardım yapacağına işa­rettir şeklinde yorumlanmıştır. Kırağı ve çiğ rüyası hayırla yorumlanır. Çünkü çiğ ve kırağı ekinleri ve sebzeleri kuru­maktan korur ve onları nemli bir halde tutar denilmiştir.

Kişinin rüya da çiğ ve kırağı toplayıp içtiğini görmesi, nimete ve bol rızka kavuşmasına, servet ve nimet sahibi ol­masına işarettir. Üstü başı çiğ ve kırağı ile ıslanmış oldu­ğunu gören kimse, zengin kimselerden büyüklerden yar­dım görür ve yardım göreceğine işarettir denilmiştir.

Mevsimi içinde kırağı görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, düşman ve kıskançları kahretmeye ve onlar üzerine gelip gelmeye işaret eder.

Mevsimsiz yağan kırağı, işlerin durgunlaşmasına, üzüntü ve kedere işaret eder.

Rüyada görülen kırağı, suları dondurur, ağaçları bozar ve kapıları kapatırsa; geçim ve yaşayışın iptaline, işlerin durgunluğuna ve yolculukların yapılmasına işarettir.

Buz halinde kırağı görmek, gam, keder, acı ve ızdıraba işaret eder; ancak kendisi su alıp bir kap içerisine koyduğunu ve o kapta suyun donduğunu görürse, bu rüya, mala ve menfaate işâret eder.

Rüyada ağaçlar üzerine çiğ ve kırağı yağmış ve yaprakları ıslatmış olduğunu görmek, o yer halkına iyi bir insan tarafından yardım geleceğine işarettir.

Bir kimsenin rüyada kırağı ve çiğ’i toplayıp içtiğini görmesi, nîmet ve rızka işaret eder.