Etiket arşivi: rüyada inmek

Rüyada İnmek

Bir kimsenin rüyada bir ağaç üzerindeyken oradan yere indiğini görmesi, içinde bulunduğu üzüntü ve kederden kurtulacağına ve feraha kavuşacağına işarettir demişlerdir.

Rüyasında bir çatıdan ve bir apartman katından aşağıya indiğini görmek, bol rızık ve berekete işarettir demişlerdir.

Rüyasında bir merdivenden aşağıya iniyormuş olduğunu görmek, iyiye ve hayra işaretle yorumlanır demişlerdir.

Bir kimsenin rüyada yüksek bir yerden aşağıya indiğini görmesi, o kimsenin, rütbe, makam, hanım, din ve itikad gibi bulunduğu hallerden ayrılmasına işâret eder.

Rüyada küçük bir yerden veya tepeden, bindiği bir hayvandan veya bindiği bir şeyden indiğini görmek, indiği yerin miktar ve kıymeti­ne göre, arzu ve isteğinin güçleşmesine işârettir.

Rüyada yüksek bir yerden veya dam yahut köşkten aşağı indiğini görmek, bulunduğu halden dönmeye işâret eder.

Bazen rüyada yüksekten aşağı inmek, zelil ve perişan olmağa işâret eder.

Bir kimsenin rüyada eski bir merdivenden aşağı indiğini görmesi, ticaret ehli için o kim­senin ticaretinde azalma meydana gelmesine ve zarara işâret eder.

Bir kimsenin rüyada dağdan aşağya indiği­ni görmesi, güzel hal ile tabir olunur. Rüyada dağdan aşağıya indiğini görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya işâret eder.

Bazen de dağdan aşağıya indiğini görmek, işlerin bozulmasına ve isteklerin mümkün ol­mamasına işâret eder.

Rüyada, yüksek bir yerden aşağıya inmek, insanın, rütbe, hanım, din ve itikat gibi bulunduğu hallerden ayrılmasına yorumlanır. Küçük bir tepeden, bindiği bir şeyden veya yüksek bir yerden inenin indiği yerin miktar ve kıymetine göre, arzu ve isteği güçleşir.