Etiket arşivi: rüyada idris görmenin anlamı nedir

Rüyada İdris Görmek

Rüyada İdris (A.S.) peygamberi görmek, günahlardan sakınmaya ve uzaklaşmaya işarettir.

Rüyasında Hz. İdris (Aleyhisselam) ile arkadaş olduğunu gören kimse, büyük mevki ve makam sahibi biriyle arka­daş olur veya olacağına işarettir, şeklinde tabir olunur.

Bir kimsenin rüyada Hz. İdris (a.s.)’ı görmesi, işlerinin ha­yırlı ve akıbetinin (sonunun) güzel ve hayırlı olacağına, iba­detlerine devam edeceğine ve bu yolda say-ü gayret gös­tereceğine de işaret eder şeklinde yorumlamışlardır.

İdris aleyhisselâm’ı rüyada görmek, günâhtan sakınmaya ve takva sahibi olmaya işâret eder.

Rüyada İdris aleyhisselâm’ı görmek, şuurlu ve idrak sahibi ve bilerek ibadet ve taatte bu­lunan kimseye işâret eder.

O’nu rüyasında gören günahtan sakınır ve takva sahibi olur. Son encamı hayır olur. Şuurlu ve idrak sahibi ve bilerek ibadet ve taatta bulunur.

Rüyasında İdris (A.S.) olduğunu, veya O’nun sıfatı üzerinde bulunduğunu gören kimsenin ilmi çok olur. Yahut büyük insanlara yaklaşır ve yüksek mertebelere erer.

Hz. İdris (A.S.) ile arkadaş olduğunu gören kimse yüksek makam sahibi biriyle arkadaş olur. O’nu noksan halde görenin noksanlığı rüya sahibine aittir.

Rüyada İdris aleyhisselâm olduğunu veya İdris aleyhisselâm’ın sıfatı üzerinde bulundu­ğunu görmek, rüya sahibinin ilim sahibi olma­sına, büyük insanlara yaklaşıp yüksek mertebelere ermeye işâret eder.

Rüyada İdris aleyhisselâm’ı görenin âkıbeti ve sonu hayır olur.

Hz. İdris aleyhisselâm ile arkadaş olduğu­nu görmek, yüksek makam sahibi biriyle arka­daş ve dost olmaya işâret eder.

Rüyada İdris aleyhisselâm’ı noksan halde görenin noksanlığı, rüya sahibine aittir.