Etiket arşivi: rüyada helva yediğini görmek

Rüyada Helva Görmek

Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır. Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören biraz çabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayı seviyor demektir.

Rüyada helva görmek dinde ihlasa, hapisin kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanın şifa bulmasına, bekarlar için evlenmeye, hidayet ve tevbeye, ilim ve Kur’ân’a, yeni evlada, iyi hizmetçilere ve helal rızıklara yorumlanır.

Kudret helvası ve ondan yapılmış olan şeyler bereket ve sisli nimettir.

Mevsim helvası mevsimlere kavuşmaya yahut adalet sahibi bir kimse için velayetin yenilenmesidir.

Kavrulmuş şeyden yapılan helva faydalı bir ortaklıktır.

Bazen de tatlı, hastalığa şifadır.

Yine insanın yemesiyle hastalığını fazlalaştıran her ekşi şeyi rüyada yemesi, soğuk algınlığı hastalıklarının fazlalaşmasına yorumlanır.

Helva, helal rızk, güzel sözdür. Helva mli’min için iman, günahkar için de dünya tatlılığıdır.

Rüyada helva görmek, tatlı söze, dini bütünlüğe mahkumun tahliyesine, hastanın şifa bulmasına, bekarların evlenmesine ve evlada işaret olarak yorumlanır. Helva rüyası hayırla yorumlanır. Rüyada helva görmek, tatlı ve iltifat edici sözler duyacağınıza işarettir.

Rüyada helva görmek, dinde samimiyete; hapiste olanın kurtuluşuna; yolcunun dönme­sine; hastanın şifâ bulmasına; bekârlar için evlenmeye; hidayet ve tövbeye; ilim ve Kur’ân’a; yeni evlâda; iyi hizmetçilere ve helal rızıklara işâret eder.

Yine rüyada helva görmek, mümin için iman tatlılığı, günahkâr için de dünya muhab­betidir.

Rüyada kendisinin helva yaptığını görmek, helal ve geniş rızka, sıkıntı ve üzüntüden kur­tulmaya, hastalıktan sonra afiyete işâret eder.

Rüyada yemekleri hazmettirmek ve ağız kokusunu gidermek için yapılmış helva görmek, yükseklik ve rif’ata, üzüntü ve kederin, sıkıntı ve hastalığın gitmesine işâret eder.

Helva Yediğini Görmek

Helva pişirmek veya yemek, tatlı dilli ve hayırsever bir kimseden fayda ve menfaat göreceğinize veya bir akrabaya, dostunuza yardımda bulunacağınıza işarettir.

Yemeklerden sayılan tatlılar 4 şekilden meydana gelmişlerdir: Bal, şeker, kudret helvası ve hurmadır. Bunlardan her birini rüyada mevsiminde yemek, güzel geçime, sevince ve harislikten doğan tehlikelerden kurtuluşa yorumlanır.

Baldan yapılmış çiğ helva, az bir rızka ve düşük bir rütbeye işârettir.

Rüyada helva görmek veya o helvadan yediğini görmek, helal rızka, güzel söze, hayır ve menfaate işâret eder. Rüyada helva görmek veya yediğini görmek, zenginliğe ve yüksek bir bilgiye işarettir.