Etiket arşivi: rüyada havuç görmek

Rüyada Sebze Görmek

Rüyada görülen sebze, kısmete, ümide işaretle tabir edilir. Rüyada sebze görmek, uzun ömürlü olmaya, ümitle yaşamaya ve mutlu olunacağına işaretle tabir olunur.

Genellikle rüyada yaş sebze görmek, hayırla yorumlanır. Yani, rüyada yaş sebze cinsinden şeyler görmek, iyiye ve hayra yorulur. Rüyada sebze görmek, zengin, zevk ve itibar sahibi kimselerle dostluk edip şeref, itibar ve servetinizin artacağına, düzen içinde geçecek bir ömre işaret olarak yorumlanır. Sebze almak hayır ve menfaat teminine, sebze satmak hüzün ve kedere, birisine sebze verdiğini görmek, o adama bir iyilik edeceğinize işaret eder.

Domates görmek çok hayırlıdır, uzaktan gelecek iyi haberlere işaret eder. Patates sönük, fakat çok rahat bir ömre, havuç aile ortamında mutlu ve olaysız bir hayata, fasulye ve bakla, adi, fakat çekici bir hayata, bezelye bulunduğundan daha canlı bir geleceğe, soğan yakında karlı ve kazançlı bir işin başarılacağına işaret sayılır.

Rüyada sebze görmek, üzüntü ve kedere işâret eder.

Rüyada görülen sebze tarlası, eniştesi olan erkeklere işârettir.

Bir kimsenin rüyada kendisini bostandan bir deste sebze topladığını görmesi, o kimsenin şerden kaçınması gerektiğine işarettir.

Rüyada görülen kuru bakla, kendisiyle diğer ınalların ıslâh edileceği bir mala işâret eder.

Bazen rüyada görülen sebzelerin hepsi, ticarete, erkeklere, hüzün ve kedere, çocuk ve mala işârettir.

Bir kimsenin rüyada pişmiş sebze yediğini görmesi, o kimsenin her şeyden hayır ve menfaat görmesine, ferah ve sürura, rütbeye ve şerefe nâil olmasına ve her şeyde fayda görmesine işâret eder.