Etiket arşivi: rüyada göz doktorunun hastadan ücret almadığını görmek

Rüyada Göz Doktoru Görmek

Rüyada göz doktoru görmek, dini İslah eden, Allah’ın yardımı ile birtakım kimseleri sapıklık yolundan çıkarıp hidayet yoluna kavuşturan ve dostları bir araya getiren kimseye yorumlanır.

Bir kimsenin rüyada göz doktoru (göz hekimi) görmesi, doktorun hastadan para (ücret) alıp almamasına bakılır. Eğer hastadan ücret aldığı görülürse, rüya sahibi­nin maddi ve manevi yaramaz bir şahıs olduğuna işaret eder. Şayet doktorun hastadan para (ücret) almadığı görülürse, rüya sahibi kişinin değerli bir kişi olduğuna, ilme önem veren, ilme teşvik eden ve işlerin sonucunun güzelliğine önem veren ve halka hizmeti amaç edinen iyi bir insanı temsil eder denmiştir.

Rüyada göz doktoru görmek, dini ıslah eden Allah’ın (c.c.)yardımı ile birtakım kimse­leri sapıklık yolundan çıkarıp hidayet yoluna kavuşturan ve dostları bir araya getiren kimse­ye işâret eder.

Rüyada görülen göz doktoru, ilme teşvik eden ve işlerin sonunu güzel düşünen, güzel hal sahibi ve mükemmel bir insana işâret eder.

Bazen de rüyada göz doktoru görmek, kendisiyle müşavere eden kimseye öğüt veren ve hidayet yolunu, sapıklık yolundan ayıran bir kimseye işâret eder.

Bazı kere de rüyada göz doktoru görmek, dalgıca, kuyu yapıcısına ve sarrafa işâret eder.

Yine rüyada görülen göz doktoru, haber sahibi bir kimseye de işâret eder.