Etiket arşivi: rüyada fatiha suresi görmek neye işarettir

Rüyada Fatiha Suresi Görmek

Rüyasında Fatiha suresini (Fatiha-ı Şerifeyi) oku­duğunu veya başka biri tarafından okunduğunu görmek, zor ve güç işlerin kolaylaşmasına, kazancın artması, rızıkların bollaşması, bereketlenmesine, hayır ve iyilik kapıları­nın açılmasına ve duaların kabulüne işaretle yorumlanır.

Rüyada Fatiha’yı veya ondan bir ayet okuduğunu, yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, o kimseye Allahü Teala’nın şer kapılarını kapayıp, hayır kapılarını açacağına yorumlanır.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Rüyasında Fatiha-i Şerifeyi okuduğunu veya okunduğunu görmek, rüya sahibinin hacca gideceğine veya herhangi bir şey için yapacağı du­anın kabul edileceğine işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

İbn-i Sirin’in yorumu:

Bir kimsenin rüya da Fatiha-i Şerifeyi tamamen veya bir kısmını okuduğunu veya okunduğu­nu görmesi, kendisine (rüya sahibine) Cenab-ı Allah tara­fından bütün hayır ve bereket kapılarının açılacağına işa­ret eder şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Fatiha Sûresi’ni okumak, hayırlı işlere nâil olmaya, dııâların kabulüne, bazen de hacca gitmeye işârettir.

Rüyada Fatiha Sûresi’ni veya ondan bir âyet okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, rüya sahibine Allah Teâlâ’nın şer kapılarını kapayıp, hayır kapılarını açacağına işârettir.

Rüyasında Fatiha Sûresi ni veya ondan bir parçayı okuyan kimseye, Allah Teâlâ hayırlı sebepler ve kapılar açar. Bir şey hakkında yaptığı duâsı kabul olur, bununla beraber sevineceği bir menfaate kavuşur. İşleri güç ise kolaylaşır. Rızkında bolluk ve bereket olur. Rüya sahibi bekarsa evlenir. Evli ise çok sayıda çocuk sahibi olur. Hastaya da sakat ise iyileşir; eğer ağrılı bir hasta ise bu imtihandan kurtulur.

Rüyada Fatiha Sûresi’ni okuyan kimsenin, dini Cenâb-ı Hak tarafından muhafaza olunur; hasta ve sakat ise eceli yaklaşmış demektir, /’yrıca birden fazla evlenmesine işâret eder.

Yine rüyada Fatiha Sûresi ni okumak, Cenâb-ı Hak’ın ona hayır kapılarını açmasına ve uzun ömürlü olmasına işaret eder.