Etiket arşivi: rüyada fasulye almak

Rüyada Fasulye Görmek

Rüyada fasulye görmek, hayırlıdır. Vakitsiz taze fasulye yemek, beklenmedik bir yerden fayda görmeye, kuru fasul­ye taze fasulyeden daha hayırlıdır. Fasulye yemek veya almak, kâr ve kazanca, fasulye satmak elinizden bir malın çıkacağına, fasulye ekmek iyi bir işe başlayacağınıza, ekilen fasulyenin yeşerdiğini görmek, başladığınız hayırlı bir işten fayda göreceğinize, diktiğiniz fasulyenin kuruduğunu görmek, başladığınız ya da başlamak istediğiniz herhangi bir işten size hayır gelmeyeceğine işaret eder.

Rüyada görülen fasulye, nimet, rızık, iyilik, rahatlık, bazen de dedikodu gibi cihetlere yorumlanmıştır. Rüyasında mevsiminde bahçeden yeşil fasulye topladığını gören kişi, büyük bir hayır ve menfaate erer şeklinde yorumlanır. Rüyasında yeşil fasulye yediğini gören kişi, büyük bir nimete ereceğine ve değerli bir hediye alacağına işarettir.

Rüyasında vaktinden evvel, mevsimi gelmeden taze fasul­ye yediğini görmek, rüya sahibinin hiç beklemediği ve ümit bile etmediği bir yerden gelecek iyiliğe ve alacağı yardıma işaret olarak tabir olunur.

Rüya görülen fasulye, genellikle iyiliğe ve hayra yorum­lanmıştır.

Bazı yoruma göre de, rüyada fasulye görmek, dedikoduya işarettir şeklinde tabir olunmuştur.

Rüyanızda fasulye görmeniz, üzüntü ve kederle yorumlanır.

Fasulyenin kurusu da yaşı da aynı şekilde tabir edilir. Rüyasında kuru fasulye yediğini görmek, rüya sahibinin hayır ve menfaatini bildiren bir haber alacağına işarettir. Rüyasında pazardan veya bir dükkandan kuru fasulye sa­tın aldığını görmek, rüya sahibi bir arkadaşının hasedi ve kıskançlığı ile karşılaşacağına ve dolayısıyla arkasından dedikodusu yapılacağına işarettir şeklinde yorumlanır.