Etiket arşivi: rüyada erzak dolu kiler görmek

Rüyada Kiler Görmek

Rüyada kiler görmek, rüya sahibinin başkasına yapacağı hileye veya bir kimsenin kahrından korkmasından dolayı ona sözle yapacağı hileye yorumlanır. Bazen de rüya sahibinin içinde gizlediği iyi ve kötü şeylere, ahlak ve tabiatının güzellik ve çirkinliğine işarettir.

Kilerin güzelliği, rüya sahibinin, ahlak ve tabiatının güzelliği, kötülüğü ise, rüya sahibinin batıl arzularına, ahlakın kötü olduğu anlamına gelir.

Rüyada kiler görmek, sır saklayan veya tutumlu bir ha­nıma (kadına) işaretle yorumlanır. Rüyasında bekar bir ki­şi, erzak dolu kiler görse, tutumlu ve sır saklayan bir ha­nım (kız)la evlenir. Evleneceğine işarettir. Bu sebeple rüya sahibinin evi her zaman bolluk ve bereket içinde bulunacağına işarettir demek olur. Kileri boş görmek, kadındaki eksikliğe, görevini yerine getirmemesine yorumlanmıştır.

Rüyada kiler görmek, rüya sahibinin başkasına yapacağı hileye ya da bir kişinin kahrından korkmasından dolayı ona sözle yapacağı hileye yorulur,

Bazen kiler görmek, rüya sahibinin içinde gizlediği iyi ve kötü şeylere, ahlâk ve tabiatının güzellik ve çirkinliğine işâret eder,

Kilerin güzelliği, rüya sahibinin, ahlâk ve tabiatının güzelliğine; kötülüğü ise, rüya sahibinin bâtıl arzularına, ahlâkının kötü oluşuna işarettir.

Rüyada kendi evinde kullanılmayan bir kiler olduğunu görmek, kendisiyle Allah Teâlâ arasında olan niyet ve arzusunun yenilenmesine alâmettir.