Etiket arşivi: rüyada deniz feneri görmek

Rüyada Fener Görmek

Rüyada fener görmek, gündüz ise kötü, gece ise hayırlıdır. Gündüz ve aydınlık iken fener görmek, faydasız işlerle uğraşmaya, gece vakti görülen fener kazanç ve fayda ile yorumla­nır. Fenerin büyüklüğü aydınlığının çokluğu istifadenizin büyük­lüğünün işaretidir. Deniz feneri görmek, aydınlığa ve saadete, fener yapmak, yakında hayırlı ve kazançlı bir işe başlayacağınıza, sön­dürmek ise elinizdeki kazançlı işi kendi elinizle kaybedeceğinize, birisinden fener almak, alınan kimseden yardım alacağınıza, biri­sine fener vermek, verdiğiniz kimseye bir iyiliğinizin dokunacağı­na, gece bir fenerin yanarak etrafı aydınlattığını görmek, görülen yerin şen ve mamur bir yer olacağına, birdenbire söndüğünü gör­mektir adamın öleceğine yahut kıtlığa maruz kalacağına işarettir.

Rüyanızda yanmakta olan ve size ışığı ile aydınlık ve­ren bir fener görmek, yüksek kar getiren bir kazancınız olacağına, evleneceğinize, mutlu ve saygın (itibarlı) bir ha­yat yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada görülen, ışık ve aydınlık veren, sizin önünüzü ve çevrenizi yeterli derecede aydınlatan (iş gören) bir fener görmek, bazen de yüksek bir makam, mevki, yüksek bir mertebeye ulaşmak, dilek ve murada ermek, istek ve ar­zusunun olması (gerçekleşmesi) kötülüklerden kurtuluşa ermek (selamette olmak) yaşamında başarılı olmak ve yaşa­mının mutluluk içinde olması gibi güzel şeylere işarettir. Çünkü ışık, mükemmel ışık, her türlü zorluğun ve engelin yenilmesi ve ortadan kalkmasına ve dolayısıyla tüm mut­luluk ve mesut olmanın sebeplerine kavuşmak işaretidir.

Rüyada ışığı parlak bir şekilde yanar hal­de fener görmek, sevinçli habere, şeref ve saâdete, evlenmeye, kazanç ve kara işâret eder.

Işığı olmayan, sönük halde fener görmek, evinize çökecek karanlığa, hastalığa ve işlerin zorluğuna işâret eder.

Genel olarak fener rüyaları iyi sayılır. Elinde yanan bir fener olan kişi, kendisini düşündüren sorunlardan sıyrılmak için hemen bir fırsat bulacaktır. Fakat fener yanmıyorsa insan bir süre bocalayacaktır. Eldeki fener birden sönerse o insan duyguları yüzünden yanılgıya düşecektir. Rüyada devamlı çakan bir deniz feneri gören hiç aklında olmayan bir maceraya atılacaktır.