Etiket arşivi: rüyada deli bir kadın görmek

Rüyada Delilik Görmek

Rüyada görülen delilik, çeşitli şekillerde yorumlan­mıştır. Bir kimsenin dünya sıkıntılarından aklını kaçır­dığını (delirdiğini) deli olduğunu görmesi, iyi değildir. Bu rüyayı gören kimsenin, faizden gelen haram mal ve parayı yediğini, veya yemekte olduğunu gösterir. Yani bu rüya fa­izden elde edilecek haram mala işaret eder demişlerdir.

Bir kimsenin rüyada delirmiş (deli olan) bir kadın görmesi, dünya ile, dünyalığa kavuşmaya işaretle yorumlanmıştır. Deli bir kadının kendisine geldiğini görmek, bolluk ve be­rekete kavuşmaya işarettir. Böyle birinden (deli kadından) bir şey aldığını görmek, büyük bir hayır ve nimete ermeye işarettir. Böyle bir kadının arkasını dönüp gittiğini ve ar­kasından gidip de yetişemediğini görmek, çok çalışması­na rağmen dünya nimetlerine eremediğine, dünyalığının azlığına ve dünyalıklardan mahrum olduğuna, eğer kadı­na yetiştiğini ve yakaladığını görürse, dünya nimetlerin­den ne isterse, onları elde edeceğine işarettir demişlerdir.

Rüyasında deli bir kadının, yakasından çektiğini gören kimse, dünya hırsından korunduğuna, dünya malına önem vermediğine, iyi bir insan olduğuna işaret eder şek­linde yorumlanmıştır. Dünya nimetleri bu kişinin arkasın­dan adeta koşarak gelir denilmiştir.

Rüyada arızasız meydana çıkan delilik, izzet ve zenginliğe ve dünyanın kendisine yönelmesine ve onu arzu eden kimse için ferahlık ve sevince yorumlanır. Rüyada bir kimsenin, bir şeyin dokunması ile aklında noksanlık meydana geldiğini görmesi, faiz yediğine işaret eder. Bazıları da, deliliğin cennete girmeye işaret ettiğini söylerler.

Çocuğun deliliği, babası için zenginliktir. Kadının deliliği, senenin ucuzluk ve bolluğuna yorumlanır. Delilik, aşka yorumlanır.