Etiket arşivi: rüyada cünüp görmek

Rüyada Cenabet Görmek

Bir kimse rüyada cünüp olduğunu görse o kimse abdestsiz olarak bir ihtiyacı için çalışır. Cünüp olarak namaz kıldığını gören kimse ibadet için yolculuğa çıkar. Bazıları da, o kimsenin dini bozuk olur, dediler. Bazıları ise, kendisini cünüp olarak gören kimsenin isminin bir meseleye karışmasına delâlet eder, dediler.

Bazıları, cünüp olarak namaz kılmanın inanç zayıflığı olduğunu belirtirler. Bazı tabirciler ise, kendini rüyada cünüp görmek, rüyayı gören kişinin isminin bir olaya karışmasına delalet eder, dediler. Cünüp olduğu halde, su bulamadığını gören kimse istediği halde, ne dünya işlerini ne de ahiret işlerini doğru düzgün yerine getiremez.

Bir kimse rüyasında cünüp olarak namaz kıldığını görse, bu onun ibadet için yolculuğa çıkacağına işarettir. Bazı yorumculara göre ise, bu rüyayı gören kişinin dininde bozukluk olur, yani din yönünden bu kişi bozuktur şeklin­de yorumlamışlardır. Bazı yorumcular da rüyasında ken­disinin cenabet (cünüp) olduğunu gören kimse, kötü bir meseleye adı karışır şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyada cünüp (cenabet) olduğunu gör­mek, abdestsiz olarak bir ihtiyacı için çalışma­ya işâret eder.

Yine cünüp olduğu halde yıkanmak için su bulamadığını görmek, arzu ettiği dünya ve âhiret işlerinde güçlüğe işâret eder.

Rüyada cünüp olduğunu fakat sonra su bulup yıkandığını görmek, keder ve üzüntü­den kurtulmaya işârettir:

Rüyada meni görmek, mal ve nîmete işâret eder.

Rüyada bir kap içinde meni olduğunu gör­mek, bir maldan kendisine gelecek menfaate işârettir.

Rüyada cenabet görmek, evlat, mal ve malın elden çıkması ile tabir olunur.