Etiket arşivi: rüyada çok sayıda sinek görmek

Rüyada Sinek Görmek

Rüyada sinek görmek, sahte arkadaşlık, yalancı arkadaş ve başını kavgadan kurtaramamak anlamına tabir edilir. Rüyada görülen sinek, zayıf fakat, insanı rahatsız edici bir düşmana işaret eder denilmiştir. Bir başka yoruma göre zayıf fakat, inatçı birine işaretle yorumlanmıştır. Bazı yorumcular, sineği görmek, faydasız, hiçbir yararı olmayan bir insana işaret eder demişlerdir.

Rüyasında çok sayıda sinek görmek, sinir bozucu bir durum ile karşılaşmaya işarettir denilmiştir. Rüyasında ağzına, burnuna sinek girdiğini görmek, yukarıda vasıfları sayılan kötü adamdan gelecek bir menfaate işarettir. Kulağına sinek kaçtığını görmek, kötü ve yara­maz bir adamın, rüya sahibinin aleyhinde dedikodu cin­sinden söylediği kötü sözler duyup üzüleceğine işarettir.

Rüyada sinek görmek, hafif bir keder ve zayıf bir düşman ile yorumlanır. İri, kara sinek görmek, hafif bir rahatsızlığa, birçok sinek görmek, üzücü habere veya birkaç düşmanın bir kötülük yapmayı planladıklarına işarettir.

Yolculuğa çıkacak kimsenin rüyada üzerine sinek konması, bu yolculuktan vazgeçerse hakkında iyi olacağına işârettir.

Rüyada kişinin sahip olduğu malından bir şey üzerine sineklerin konduğunu görmek , hırsızlığa veya malına gelecek zarara işâret eder.

Rüyada insanların kulaklarına kaçan türden küçük sinekleri görmek, devlet başkanına düşman olan bir kimseye işâret eder.

Bazen sineklerin bir yerde toplanması, orada temiz ve güzel bir rızkın meydana gelmesine işâret eder.

Rüyada sinek öldürmek, sağlığa ve rahata işâret eder.

Rüyada sivrisinek görmek, vicdansız, acımasız ve kan döken bir kişi ile yorumlanır.

Bazen de namus ve hürmete işâret eder. Bazen de kişinin saygınlığına ve namusuna dair üzüntülü bir durumun meydana gelmesine işâret eder. Bazı kere de makam sahibi olan birinin ümitsizliğe düşmesine yorulur.

Bir yoruma göre sinek görmek, rahat ve vücut sağlığı ile de yorumlanır. Yemeğinize sinek düştüğünü görmeniz, malınızın ve paranızın kıskanıldığına işâret eder.

Bazen de kara sineği görmek, kötü amele ve kötü görülüp zemmedilmeyi icabettiren bilişte bulunmaya işârettir.