Etiket arşivi: rüyada ceviz ağacının yapraklarının döküldüğünü görmek

Rüyada Ceviz Ağacı Görmek

Rüyada ceviz ağacı görmek, yabancı ve kör bir kimseye veya geçimsiz huysuz bir adama işaretle tabir olunur. Rüyasında ceviz ağacına çıktığını gören, bu nite­likte bu vasıfta yani böyle istenilmeyen huylu bir adamla karşılaşır ve onunla dost olacağına işarettir.

  • Rüyada ceviz ağacının üzerine çıktığını gören kimse, yabancı bir adam aracılığı ile yükselir, ilerler şeklinde tabir edilir.
  • Rüyada ceviz ağacını çıkardığını gören kimse, ya­bancı bir adama galip ve üstün gelir şeklinde tabir olunur.
  • Rüyada Hindistan Cevizi görmek iyidir. Ferahlık, hayırlı rızık ve sevince ermek gibi iyiye yorulur. Hindistan cevizi yediği­ni görmek, sözünün dinlenir ve geçerli olacağına işarettir.

Kirmani’nin yorumu:

Rüyada ceviz ağacı görmek, cesur fakat huysuz ve asabi bir adama işaretle yorumlanır. Rüyasında bir ceviz ağacına çıktığını gören kişi, bu özellik­te bir adamla dost olur. Rüyasında ceviz ağacını kökünden söküp çıkardığını ve ceviz ağacını kestiğini gören kişi, böyle bir adamı katleder (öldürür). Şayet ceviz ağacının kendiliğinden yıkıldığını ve devrilmiş olduğunu görmesi, böyle bir adamın vefat edeceğine işarettir. Rüyasında ce­viz ağacının gölgesinde oturduğunu veya ceviz ağacına dayandığını gören kişi, yukarıda özelliği ve niteliği sayılan adama dayanıp güveneceğine ve onun himayesi (koruma­sı) altına gireceğine işaretle yorumlanır. Rüyasında ceviz ağacının yapraklarının döküldüğünü veya yaprakları eliy­le ceviz ağacından topladığını gören kişi, bu vasıflarını saydığımız kişiden hayır ve menfaat görür ve ondan eline mal veya para geçer şeklinde yorumlanır.

Rüyada ceviz ağacı görmek, cimri, uğur­suz, huysuz, asabi ve gittikçe artan mala sahip olan bir kimseye işârettir.

Rüyada ceviz ağacına çıkmak, cimri, uğur­suz, kaba bir kimseyle dost olup ona güvene­ceğine işârettir.

Rüyada ceviz ağacından aşağıya indiğini görmek, güvendiği o kimse ile aralarında olan işin tamamlanmayacağına işâret eder.

Rüyada ağaçtan düşüp iki eli veya ayağının kırıldığını görmek, bir belâya girmeye, fakat sonra bu beladan kurtulmaya işârettir.

Rüyada ceviz ağacını kökünden çıkardığını görmek, bir insanı öldürmeye işârettir.

Ceviz ağacının yapraklarının düştüğünü ve onları topladığını görmek, büyük fakat huysuz ve asabi bir adamdan mal elde etme­ye delâlet eder.

Ceviz ağacının meyvesini görmek, meşak­kat ve zahmetle elde edilecek mala işarettir.