Etiket arşivi: rüyada cehennem bekçisi görmenin manası nedir

Rüyada Cehennem Bekçisi Görmek

Rüyada Cehennemin bekçisini gören kimse, polisin huzuruna çıkar. Cehennemin bekçisinin tebessüm ettiğini gören kimse, hapisten kurtulur. Hasta bir kimse Cehennemin bekçisini görse, onun ölmesinden korkulur.

Bir kimse rüyada Cehennemin bekçisinin sıfatına dönüştüğünü ya da onun, kendisine bir şey yedirdiğini görse, Allah (C.C.)’a, Resulüne ve bütün müslümanlara muhabbet etmeye, izzete, saltanata, nifaktan beri olmaya günah ve kötülükten pak ve temiz olmaya, sapıklıktan sonra hidayete erişmeye ve dince gayret göstermeye delâlet eder. Eğer cehennemin bekçisinin kendisine teveccüh ederek geldiğini görse, o kimsenin selâmetine ve cehennem ateşinden emin olmasına delâlet eder.

Rüyada cehennem bekçisini gören kişi, yaptığı hatadan dolayı sorgulanacak kimseye işaret eder. Polisle ya da savcıyla işi olur. Eğer cehennem bekçisinin kendisine güldüğünü görse, hapisten kurtulacağına işaret eder. Hasta biri cehennem bekçisini görse ölmesine delalet eder.

Bir kimse cehennem bekçisinin elinden bir şey yediğini görse, dine uygun hal ve tavır içinde bulunduğuna işaret eder. Allah’a ve peygambere itaat edildiğinin, temiz ve pak olunduğunun habercisidir. Rüyada cehennemin bekçisinin kızdığını veya yüz çevirdiğini görmek cehenneme girmeye sebep olacak işler yapmaya delalet eder.

Bir kimse rüyasında cehennem bekçisi olan hatta cehennemde görevli meleklerin başı olan Malik isimli meleği görse ve bu görevli meleğin, kendisini yanı­na alıp ona (rüya sahibine) iyi bir şey verdiğini görmüş olsa, rüya sahibinin Cenab-ı Allah’ın ve Hazret-i Peygamberin, tüm müminlerin sevgi ve muhabbetine ereceğine, nifak­tan uzaklaşacağına, günahlarından kurtulacağına, izzet ve itibara ereceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında Malik (A.S.)’ın ve cehennemde bekçilik görevlisi meleklerden birinin kendisini (rüyayı gö­reni) yakalayıp ateşe (cehennem ateşine) attığını görmesi rüyayı gören kişinin aşağılanacağına, hakarete uğrayıp horlanacağına işaret eder.

Rüyasında cehenneme atıldıktan sonra, oradan çıktığını görmek, günahlarından pişmanlık duyup tövbe edeceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada cehennem bekçilerinden birini görmek, polis tarafından yakalanmaya ve sor­guya çekilmeye işârettir.

Hapiste olan birisinin, Cehennem bekçisi­nin gülümsediğini görmesi, hapisten kurtula­cağına işârettir.

Hasta olan birisinin, Cehennem bekçisinin gülümsediğini görmesi, üzüntü ve kedere işâret eder.

Rüyada cehennemin bekçisinin sıfatına dönüşmek ya da onun kendisine bir şey yedir­diğini görmek, Allah’a Resûlü’ne ve bütün müslümanlara muhabbet etmeye, izzete, sal­tanata, nifaktan sonra hidayete erişmeye ve dince gayret göstermeye ilret eder.