Etiket arşivi: rüyada çan görmek

Rüyada Çan Görmek

Rüyada çan görmek, çeşitli şekillerde yorumlanır. Hay­vanların boynunda görülen çan, hayırla yorumlanır. Çan felaket haberine işarettir diye de yorumlayanlar olmuştur.

  • Rüyada çan görmek, fena ve yalan haber, yalancı adam, simsar (tellal-komisyoncu) şöhrete ve rezilliğe işaret gibi şey­lere işarettir. Yani görülen rüya bunlardan birine işarettir.
  • Bazı tabirciler rüyada çan görmek, din zayıflığına işaret eder şeklinde yorumlamışlardır.
  • Hayvanların boynuna takılan çanlar: Bir kimse rüyasında hayvanların boynuna takılan (asılan) çanı görse, hayra erer, iyiliğe kavuşur. Çünkü bu rüya hayırlı ve iyi bir kişiye temsilen tabir olunur demiştir tabirciler.
  • Çan sesi: Bir kimse rüyasında bir çan sesi duysa ve işitse, bu rüya iyiye yorumlanır.
  • Bazı yorumculara göre, bu rüya, rüya sahibine Cenab-ı Allah (C.C.) tarafından bir ikaz, bir uyarı olarak kabul edilir şeklinde yorumlanır.
  • Rüyasında çanın yerinden ayrılarak yere düştüğünü ve büyük bir gürültü ile ses çıkardığını gören kişi, beklenme­dik ve önemli bir haberle karşılaşır şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hıristiyanların ibadet vakitlerini bildirmek için çaldıkları çanı görmek, simsa­ra yahut evlât sahibi hanıma veya müezzine işâret eder.

Bazen de çan görmek, hayırsız bir kimse ile arkadaş olmaya işârettir.

Rüyada görülen çan, münafık bir kimseye de işârettir.

Bazı kere de çan, yolculuğa işârettir.

Rüyada çan çaldığını görmek, rüya sahibi­nin halk arasında doğruluğu kalmamış haberi yayacağına işârettir.

Bir kimsenin rüyada Hıristiyan mabedinde çan çaldığını görmesi, alış verişinde yemin etmesine işârettir.

Rüyada duyulan çan sesi, bir taraftan diğer bir tarafa gitmeye işârettir.

Rüyada hayvanların boyunlarında görülen zil ve küçük çanlar, hayır sahibi bir kimseye işârettir.

Rüyada Hristiyanların namaz vakitlerini bildirmek için çaldıkları çanı görmek, simsara yahut evlat sahibi zevceye ya da müezzine yorumlanır. Bazen da çanı görmek, şöhrete ve rezilliğe yorumlanır. Bir kimse rüyada çan çaldığını görse, o kimse halk arasında batıl bir haberi ifşa eder. Çan görmek, hayırsız bir kimse ile arkadaş olmaya yorumlanır.