Etiket arşivi: rüyada boynundan sarılmak

Rüyada Boyuna Sarılmak

Rüyada birisinin boynuna sarıldığını gör­mek, rüyayı gören kimsenin ömrünün uzayacağına işarettir.

Bir kimse, rüyasında bir ölünün veya ölmüş birinin boynu­na sarıldığını ve ondan ayrılmak istemediğini görse, bu onun (rüyayı görenin) öleceğine işaretle tabir edilir.

Rüyasında bir kadınla sarıldığını (kadının boynuna sarıldığı­nı) gören kimsenin, ahiret işlerini terk ettiğine ve dünya işlerine (dünyaya) sarıldığına işaretle yorumlanır. Çünkü kadın dünya ve dünyalıkla tabir edilir. Erkekle sarıldığını (birbirine sarıldığını) görmek ise, karşılıklı yardımlaşmaya işarettir. Sarılma, aradaki sevgi ve dostluğa işaret eder.

Bir kimse rüyasında tanıdığı biriyle kucaklaşıp boynuna sa­rıldığını görse, rüya sahibinin, o kişiyle çok oturup kalka­cağına, onunla ahbap olacağına işarettir. Ayrıca “kucaklaş­ma” maddesine bakınız.

Rüyada birisinin boynuna sarıldığını gör­mek, uzun ömre işâret eder.

Bazen rüyada bir kimse ile kucaklaştığını görmek, güzel konuşmaya ve güzel cevap vermeye işâret eder.

Bazen de rüyada bir kimse ile kucaklaş­mak, nikaha ve iyi geçinmeye işâret eder.

Yine rüyada bir kimse ile kucaklaştığını görmek, sevgi ve dostluğa, yolculukyapmaya, sefere çıkmış birisinin yolculuktan dönmesine, üzüntü ve kederlerin gitmesine işâret eder.

Rüyada bir kimse ile kucaklaştığını gör­mek seve seve anlaşmaya da işâret eder.

Bir kimsenin rüyada bir kadınla kucaklaştı­ğını görmesi, o kimsenin, âhiretten ümidini keserek dünyayı kucaklamasına işâret eder.

Rüyada erkeklerle kucaklaştığını görmek, yardımlaşmaya işâret eder.

Bir kimsenin rüyada bir kimse ile kucaklaş­tığını ve başına onun kucağına koyduğunu görmesi, o kimsenin, sermayesini o kimseye vermesine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada tanıdığı birisiyle ku­caklaştığını görmesi, o kimsenin o insanla çok oturup kalkmasına işâret eder.

Bir kimsenin rüyada düşmanıyla kucaklaş­tığını görmesi, o kimsenin, düşmanıyla barış­masına ve düşmanlıklarının ortadan kalkması­na işâret eder.

Bir kimsenin rüyada bir ölünün boynuna sarılması ve ısrar ederek ondan ayrılmaması, o kimsenin ölebileceğine işâret eder.