Etiket arşivi: rüyada bir oluktan su aktığını görmek

Rüyada Oluk Görmek

Bir kimsenin rüyada oluk görmesi, iyilik sahibi yani iyilik yapan bir kimseye işaretle yorumlanır demişlerdir.

Yağmur yağmadığı halde bir oluktan su aktığını görmek, bir kişinin arkasından dedikodu (gıybet), yapılması şeklinde yorumlanmıştır. Yağmursuz bir havada oluktan su aktığını görmek, fitne ve anarşiye, bunun sonucu aka­cak kana işâret eder. Yağmur yağarken akması ise, bolluk, berekete işaret eder denmiştir.

Rüyada oluk görmek, arada bir iyilikyapan kimseye, ev hizmetlerini gören kimseye, elçi ya da vekile, kendine emanet edilen şeyi hak­kıyla koruyan yahut emanetin hakkını veren insana yorumlanır.

Rüyada oluktan su aktığını görmek, üzün­tü ve kederden kurtulmaya işâret eder.

Rüyada yağmur sularının oluklardan aktığı­nı ve bu berrak sudan insanların istifade etti­ğini görmek, ucuzluk ve bolluğa, hayır ve berekete yorulur.

Rüyada oluktan bulanık yahut pis kokulu su aktığını görmek, yara, çıban, kabarcık ve diğer cilt hastalıklarına işâret eder.

Rüyada oluktan kan akması, insanların ka­nını akıtacak düşmana işâret eder.

Kabe’nin üzerinde bulunan Altınoluğun altında olduğunu ve üzerine bu oluktan ber­rak su döküldüğünü görmek ilâhî rahmete, ümit ettiği şeyin meydana gelmesine yorulur.

Rüyada oluk görmek, bazı zamanlarda iyilik sahibi bir kimseye yorumlanır.

Bir kimse rüyada bir takım olukların yağmursuz bir havada aktığını görse, fitnelere yorumlanır.

Bazen oluklar, kendisine güvenilen şeyde hiyanet etmeyerek herkese hakkını veren emin bir kimseye yorumlanır.

Bazı zamanlarda iyilik sahibi birine işaret eder. Olukların yağmursuz bir havada aktığı görülse fitneye, akan oluk sayısınca kişinin boynunun vurulacağına da yorumlanır. Oluklardan berrak su akması ferahlığa, kan akması o şehrin halkının kanı akacağına, bulanık su akması bulaşıcı hastalıklara işaret eder.