Etiket arşivi: rüyada beyaz sakallı ihitiyar görmek

Rüyada İhtiyar Görmek

Rüyada ihtiyar bir adam görmek, ihtiyara selam vermek, ihtiyarın ardından yürüyerek evine gitmek gidenin mevkice yükseleceğine, rüyada genç görmek, büyük bir üzüntüye tutula­cağınıza veya bir yakınınızdan ölüm haberi alacağınıza işarettir. Bir kimsenin rüyada ihtiyar biriyle karşılaşıp konuş­tuğunu görmesi, rüya sahibinin uzun ömürlü veya ömrü­nün uzun olacağına işaretle yorumlanır demişlerdir. Rüyasında beyaz sakallı bir ihtiyar görmek, rüya sahibinin güzel ve mutlu günler göreceğine işaretle yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyada ihtiyar bir adamın arkasında yürüdü­ğünü görmesi, rüyayı gören şahsın, büyüklerin sözlerini dinlediğine ve onların nasihat dolu sözlerine uyduğuna işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada ihtiyar ve çok yaşlı birisini görmek, uzun ömre işâret eder.

Rüyada saçları ağarmış nur yüzlü bir ihti­yar görmek, devlet ve saâdete işâret eder.

Rüyada ihtiyar bir kimseye selam verdiğini ve onun arkasından gittiğini görmek, makam ve mevkice yüksekliğe işâret eder.

Bazen de rüyada ihtiyar bir adamın arkasından yürüdüğünü görmek, büyüklerin sözü­nü dinlemeye ve onlara tabi olmaya işârettir.

Rüyasında ihtiyar birini gören kimse hayırlı bir haber alır. İhtiyar erkekse haber parayla ilgilidir. Yaşlı olan kadınsa haber sevgiyle ilgili olabilir. İhtiyar birinin elinden bir şey almak yaklaşan bir mutluluktur. Rüyasında ihtiyarlığını gören kimsenin çok uzun ömürlü olacağı söylenir.