Etiket arşivi: rüyada bahşiş görmek ne demektir

Rüyada Bahşiş Görmek

Bahşiş Aldığını Görmek

Bir vesileyle bahşiş almak yoksul kimseler için hayır ve menfaate, varlıklı kimseler için rezillik ve rüşvete delalet eder.

Rüyasında kendisinin bahşiş aldığını görmek, rüya sahibi kişinin, haram bir mal satın aldığına veya kazancına ha­ram karıştırdığına işarettir şeklinde yorumlanır.

Bahşiş Verdiğini Görmek

Rüyada bahşiş vermek, kaybolan bir şeyin bulunmasına, küçük miktarda bahşiş vermek büyük bir sıkıntının sorunsuz atlatılacağına; büyük miktarda bahşiş vermek ise, saygınlığın artmasına ve yapılan işte ilerlemeye işarettir. Herkese bahşiş dağıtmak, ticarette başarı kazanılacağına işarettir.

Bazı yorumculara göre: Rüyasında bahşiş verdiğini gör­mek, rüyayı gören kişinin, malının zekatını vermediğine işaret eder.

Rüyada bahşiş vermek, yakında kaybolan bir eş­yanızı bulmaya işarettir. Bahşiş dağıtmak büyük bir ticaret yapma­ya, büyük bahşiş vermek, yükselmeye ve itibara, küçük bahşiş ver­mek, büyük bir dertten kurtulmaya işaret eder.

Bazı yorumculara göre: Rüyasında bahşiş verdiğini gör­mek, umumiyetle (genellikle) cimriliğe, hasislik ve pintiliğe işaret olarak yorumlanır.

Bir kimse, rüyasında bir kadına bahşiş verdiğini görse, bu rüya, rüyayı gören kişinin, önemsiz olan hafif bir hastalı­ğa düşeceğine işaret olarak yorumlanır.

Bir kimse rüyasında herhangi bir kişiye bahşiş verdi­ğini görse, bu rüya, rüya sahibi kişinin, gönlünün zenginli­ğine ve sevineceğine işaret eder.

Başka bir yoruma göre: Rüyada bahşiş verdiğini görmek, bencilliğe, egoistliğe ve tamahkarlığa işaret eder.

Rüyasında kendisinin bahşiş aldığını görmek ise, fakirliğe, yoksulluğa, üzüntü ve kedere işaret olarak yorumlanır.