Etiket arşivi: rüyada asker görmek

Rüyada Asker Görmek

Rüyada bir şehre, bir mahalleye ya da bir sokağa asker geldiğini görmek o yerlere yağmur yağacağının habercisidir. Rüyada asker görmek, zafere erişmeye ve zalimlerden intikam almaya işaret eder. Rüyada görülen asker ile beraber bir peygamber veya melik ya da bir alim varsa, mümin ve muvahhitler hakkında yardıma delâlet eder. Bir kimse rüyada bir şehire veya bir sokağa ya da bir mahalleye asker geldiğini görse, o yerlere yağmur yağar. Bazı yorumcular, asker görmek, müminler hakkında nusret ve zalimlerden intikam almaktır, dediler.

Rüyada asker görmek, kudret ve güçle tabir olunur. Rüyasında bir kimse kendisini asker olarak görse, bu onun zengin veya meşhur olmak için bütün gücünü kullanması, var gücüyle çalışması gerektiğine işaretle yorumlanır. Askerden kaçtığını görmek, savaşta kazanmaktır, şeklinde tabir olunmaktadır. Az asker görmek, düşmana galip gelmektir.

Bir kimse, rüyasında bir yere (şehir, sokak, mahalle) asker geldiğini görse, o yerlere yağmur yağar. Yani yağmurla ta­bir olunur.

Rüyasında üst rütbeli bir asker (subay, general) görmek ve onunla konuştuğunu gören kişi, işlerini kolayca halletmesi­ne ve hiç güçlük, zorluk çekmeyeceğine işaretle yorumlanır.

Uykuda görülen asker ve askerlikle ilgili rüyalar, genellikle iyiye ve hayra işaret olarak yorumlanır.

Rüyada asker görmek, evinizin ve ülkenizin; korunmakta olduğuna işarettir. Kendinizi  asker olmuş görmek ünlü ve zengin olmak için bütün kuvvetinizi kullanmanız gerektiğine bir harpte büyük bir kumandanın emri altında, büyük bir savaşa katılmak, hayatınızın en güzel günlerini yaşadığınıza, iki askerin harp sahasında dolaştığını görmek, bir dostunuzla aranızın açılacağına, asker evinde bulunmak hastalanmaya. Askere yazılmak, yapmaya hazırlandığınız işte başarılı olacağınıza işarettir. Kışlada asker görmek, eski bir dosttan yardım göreceğinize, hasta asker görmek, birisine yardım etmek düşüncesinde olduğunuz halde fesadın birinin; buna engel olduğuna, silahsız asker görmek, tanıdık bir kadının kötülük yapacağına işarettir.

Rüyada, başlarında bir peygamber, bir devlet adamı ya da bir âlim bulunan bir asker ya da asker topluluğu görmek, Müslümanlar ¡çin yardıma işârettir.

Bazen rüyada asker görmek, müminler için zafere, kurtuluşa ve zâlimlerden intikam alma­ya işâret eder.

Rüyada başıbozuk asker görmek, çapulcu ve ayaktakımı kimselere işâret eder.

Rüyada üniformalı veya yüksek rütbeli as­ker görmek, şan ve şöhreti işâret eder.

Rüyada askerle konuştuğunu görmek, iş­lerde zorluk çekmemeye işâret eder.

Rüyada bir şehre veya bir sokağa ya da bir mahalleye asker geldiğini görmek, o yerlere yağmur yağacağına ve berekete işârettir.