Etiket arşivi: rüyada altından buzağı görmek

Rüyada Buzağı Görmek

Rüyada buzağı görmek, bazı kimselere karşı yu­muşak davranmak gerektiğine ve yol hazırlığına işaret eder. Evin­de buzağı görmek, o eve hırsız gireceğine ve kıymetli bir şeyinin çalınacağına, buzağı sürüsü görmek, sıkıntıların artmaya başladı­ğına işarettir. Buzağı tutmak, ümit ve teselli olarak yorumlanır. Bu­zağı boğazlamak tamamlanamayacak bir yolculuğa işarettir. Buza­ğı eti yemek, bir yerden iyi bir haber alacağınıza işarettir. Buzağı eti pişirmek büyük kazanca işarettir. Yeni doğmuş bir buzağı gör­mek, şan ve şöhret kazanılacağına işarettir. Buzağılara yem vermek zenginliğe işarettir. Buzağıyı hastalanmış görmek, masum bir kim­senin mahkum olacağına, buzağıyı ölmüş görmek, iflasa ve hakkı­nızda bir dava açılacağına işarettir.

Rüyasında kendi hayvanından doğına veya kendisine hediye edilen bir buzağı görmek, bu onun bir erkek çocu­ğu sahibi olacağına işaret ile tabir olunur.

Bir kadın rüyasında altından bir buzağı görse, bu rüyası o kadın için, sevineceğine, ferah bir hayata ereceğine ve mutluluk içinde yaşayacağına işaret ile tabir olunur.

Rüyasında etli, yağlı (yani dolgun) bir buzağı görmek, erkek bir çocuğa sahip olmaya (erkek evladı olmaya) ve düşmanı­na galip (üstün) gelmeye işarettir şeklinde yorumlanır.

Bir kadın rüyasında altın veya elbise ile süslenmiş bir buzağı görse, bu onun ferahlığa ve sevince ereceğine işarettir.

Rüyada görülen buzağı, hayra kabiljyeti olan çocuğa işâret eder.

Bazen rüyada görülen buzağı, üzüntü, keder, sıkıntı, masiyet ve Allah’a (c.c.) itaat etmemeye işâret eder.

Rüyada kendisine erkek ve dişi buzağı ve­rildiğini görmek, dünyaya gelecek bir çocuğa işâret eder.

Rüyada kendi hayvanından doğmuş veya kendisine bağışlanmış bir buzağı görmek, er­kek çocuğa işâret eder.

Bir kimsenin rüyada erkek veya dişi bir buzağıyı sırtına alıp kendi evine götürdüğünü görmesi, o kimseye galebe çalacak bir üzün­tüye işâret eder.

Rüyada pişirilmiş buzağı görmek, korku­dan kurtulmaya işâret eder.