Etiket arşivi: rüyada afet görmenin manası nedir

Rüyada Afet Görmek

Rüyada bulunduğu yerin herhangi bir afete maruz kaldı­ğını, sel, dolu ve benzeri afetlerin olduğunu görmek, rüya­yı gören kimsenin dini vazifelerini ihmal ederek günah iş­lediğine işarettir. Bu rüyayı gören bu uyarı niteliğindeki rüyasına önem vererek tövbe etmeli ve dini vazifelerini yerine getirmelidir. Özellikle namazını kılmıyorsa kılmaya başlamalıdır. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin iş ha­yatında da ihmal sonucu olarak büyük zararla karşılaşa­cağına da ihtar niteliğindedir.

Rüyanızda bir yerin yangın, sel, vs. gibi bir afete maruz kalması, dini vazifelerinizi yerinize getirmediğinize, özellikle namazla­rınızı ihmal ederek büyük bir günâh işleyebi­leceğinize işarettir.

Ayrıca bir yerin yangın, sel, vs. gibi bir afete maruz kalması, orada meydana gelecek sıkıntılara, işlerin bir süre akim kalmasına da delâlet eder.

Bu rüyayı gören kimseler tövbe etmeli ve dini vazifelerini yerine getirmede daha titiz ol­malıdır.

Rüyada sel, deprem, vb. doğal afetler yaşamla ilgili çok büyük değişiklikler ve yenilikler olarak yorumlanır. Bir yerin afete maruz kalması, orada meydana gelecek sıkıntılara, işlerin bir süre verimsiz kalmasına delalet eder. Rüyada bulunduğu şehrin herhangi bir afete maruz kalacağını gören kimse, dini vazifesini özellikle namazını ihmal edeceğine ve günah işleyeceğine işaret eder. Bu rüyayı gören insan tevbe etmeli ve dini vazifesini derhal yerine getirmelidir.