Rüyada Sürme Görmek

Rüyada göze çekilen sürmeyi görmek, sağlık ve iyi işe işaret eder. Gözüne sürme çekmek sıhhat ve afiyetin devamına, sürme almak, işinde bir miktar artışa yorumlanır. Sürme çaldırdığını görmek, haram mal ve para elde etmeye, sürmeyi etrafa saçmak, mal ziyanına, masraf yüzünden iflasa işarettir. Sürme imal ettiğini görmek, halka faydalı olmaya, takdire ve şöhrete yorumlanır.

Rüyada göze sürülen sürme ve sürme çekmek doğru yola ermek ve mal sahibi olmakla yorumlanır.

Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında kadın olsun, erkek olsun gözlerine sürme çektiğini görmek, rüya sahibinin kadir kıymetinin artmasına ve yüce bir mertebeye yükselmeye işaret eder demiştir.

Rüyasında normal bir halde (fazlaya ve israfa kaçmadan) gözlerine sürme çektiğini (sürdüğünü) gören kimse, hak yolda (doğru yolda) olur ve sevap kazanır şeklinde yorum­lanmıştır.

Bir kimsenin rüyada kendisine sürme getirildiğini görmesi, dört cihete işaretle yorumlanır:

Gözün kuvveti, göz sağlığı,

Dinde kuvvetli ve güçlü olmak,

Mal-zenginlik,

Güzellik. Bu yorum Saliminindir. Salimi, bu dört hususa işaretle yorumlamıştır.

Bir kimsenin rüyada gözlerinin kuvvetini arttırmak için, sürme çektiğini görmesi, rüya sahibinin, dinini kuvvetlendirdiğine işaret eder. Rüyasında sadece dış görünüşünü süslemek amacı ile gözlerine sürme çektiğini gören kişi de, dış görünüşünü düzeltmiş olur. Fakat bu hali bazı yorumcular, fesada işaretle yorumlamışlardır. Yani iyi saymamışlardır.

Bir kimsenin rüyada eline sürme verildiğini görmesi, o kimseye az veya çok mal veya para isabet etmesine işârettir.

Bir kimsenin rüyada toplu bir sürmeye rastladığını görmesi, o kimsenin mala erişmesine işârettir.

Rüyada sürmek çekmek, dini ıslah etmektir.

Bir kimse rüyada kendisine sâlih bir kimsenin sürme çektiğini görse, bu rüya hayra işârettir.

Bir kimse rüyada kendisine kötü ve fâsık bir kimse sürme çektiğini görse, bu rüyada hayır yoktur.

Bekâr kızın rüyada sürme çekmesi, evleneceğine işârettir.

Dul kadının rüyada sürme çekmesi, kocaya varmasına işârettir.

Gözünde şikâyeti olanın sürme görmesi, şifâ bulacağına işârettir.

Bir kimsenin rüyada sürme taşyla gözüne sürme çektiğini görmesi, o kimsenin, iki kadınla evlenmesine işârettir.

Bir kimsenin rüyada sürme taşı dışında, deniz köpüğü gibi şeyler kullanarak gözüne sürme çektiğini görmesi, o kimsenin zina yapmak istemesine işârettir.

Bir kimsenin rüyada sürme taşından çocuklara sürme çektiğini görmesi, o kimsenin, dininin yi bir durum içinde bulunduğuna işârettir.

Bir kimsenin rüyada bir insanın kendisinin gözüne sürme çektiğini ve gözünü de kör ettiğini görmesi o kimsenin malından hile ile bir şey olmasına işârettir.

Rüyada kan ve gül ile sürme çekmek, fâsıklığa ve bâtıl bir nikâha işârettir.

Rüyada sürme çekmek mala ve iyi şeylere sahip olmaya işaret eder. Eğer gözünde bir hastalık varsa iyileşir. Sürme taşıyla sürme çektiğini gören kişi iki kadınla evlenir. Sürme çekerken gözünü kör eden kişinin malına hile karışır.

Bekâr kızın sürme çekmesi evlenmesine, dul kadınının sürme çek¬mesi genç kocaya varmasına, kan veya gül ile sürme çekmek batıl nikâha işaret eder. Sürme çubuğunu rüyada görmek duruma göre çocuk, elçi veya hizmetçidir.

Sürme kabı görmek halkın din ve mallarını ıslah etmeye çalışan kadına işaret eder. Sürme çubuğunu kabına koyduğunu gören kişi bekârsa evlenir, fakirse mala kavuşur, cahilse ilim öğrenir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!