Rüyada Nuh Suresi Görmek

Bir kimsenin Sure-i Nuh’u rüyasında kısmen (birkaç ayetini) veya tamamını okuduğunu veya dinlediğini görmesi, akıbetinin (sonunun) güzel olacağına, düşmanla­rını yeneceğine işaretle yorumlanır demişlerdir.

İbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyasında bu mübarek sureyi gö­ren kimsenin, akıbeti (geleceği) hayır ve güzel olur. Günah­larından, hata ve kusurlarından tövbe eder ve Cenab-ı Hakk’ın salih kullarının içerisine dahil olarak muradına eren kullarından olmaya hak kazanır ve cennete girer şeklinde yorumlamıştır.

Kirmani’nin yorumu:

Bu rüyayı gören kimse, halka hayır­lar yaparak faydalı olur. Fakat ailesi kendisine (rüya sahibi­ne) asi olur şeklinde yorumlamıştır.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Bir kimsenin rüya da Nuh Sure-i şerifesini görmesi, Allah Teala’nın emirlerini yay­maya ve duyurmaya, düşmanlarına galip (üstün) gelmeye işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Nûh Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; kendisine sıkıntı getirecek bir toplulukla karşılaşmaya, ahlaksızlık ve kötülüğü iptal etmeye, insaflı davranmaya ve düşmanlarına üstün gelmeye işaret eder.

Rüyada Nûh Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; ayrıca haber almak üzere biryere gönderilen elçiden geç haber almaya da yorulur.

Merak ettiğin bir rüyan mı var? Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!