Rüyada Müslüman Olduğunu Görmek

Bir kimsenin rüyada Müslüman olduğunu görmesi, dinde doğruluğa, itikadın güzelliğine ve hayra işâret eder.

Allah’a ortak koşan kimsenin rüyada Müslüman olduğunu ve kıbleye karşı namaz kıldığını veya Allah’a şükrettiğini görmesi, o kimsenin hidayete ermesine işâret eder.

Bir kâfirin rüyada öldükten sonra tekrar dirildiğini görmesi,yine bu rüya onun hidayete ermesine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada Müslüman olmayan bir memlekette olduğunu ve kendisinin de İslâm memleketine geçtiğini görmesi, o kimsenin âhirete göçeceğine işâret eder.

Bir Müslüman’ın rüyada kendisini ikinci kere Müslüman olmuş görmesi, o kimsenin belâ ve afetten selâmete ermesine işâret eder.

Müşrik bir kimsenin rüyada kendisini Cennette görmesi veya başkasının o müşrik kimsenin Cennette olduğunu veyahut altından bilezikler taktığını görmesi, o Müşrik kimsenin Müslüman olmasına işâret eder.

Rüyasında Müslüman olduğunu görmek dinde doğruluğa işarettir. Rüyayı gören kişi eğer Müslüman değilse o kişinin yakın zamanda hidayete ereceğine işaret eder. Müslüman birinin, Müslüman olmayan bir ülkede olduğunu görmesi o kişinin öleceğine, fakat Müslüman olduğu halde rüyasında tekrar Müslüman olduğunu görmesi başındaki tüm bela ve afetlerden kurtulur.

 

Merak ettiğin bir rüyan mı var? Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!