Rüyada Meryem Suresi Görmek | Ruyalar.net
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Meryem Suresi Görmek

rüyada meryem suresi görmek

Bu sureyi rüyasında okuduğunu veya dinle­diğini görmek, sıkıntıda ise, kurtulmaya, hasta ise, iyileş­meye ve kıyamet günü de azaptan kurtulacağına işarettir şeklinde tabir olunur.

Rüyada Meryem sûresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; üzüntü ve kederden kurtulmaya, salihleri sevmeye, kuvvete ve mala yorumlanır.

Hz. Ayşe Validemizin yorumu:

Hz. Ayşe (r.a.) validemiz, rüyasında Meryem Suresini okuduğunu veya dinlediğini gören kişi, her türlü üzüntü, keder ve sıkıntılarından kur­tulur şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Meryem Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, gam, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya ve ihtiyaçların teminine işâret eder.

Bir kimse rüyada Meryem Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görse, o kimse Meryem Sûresi’nde Cenâb-ı Hakkın zikrettiği peygamberlerle Hz. Peygamberin zümresinden olur. O kimse peygamberlerin sünnetlerini yaşatır, üzerine yalan bir şey iftira edilir, fakat daha sonra bu iftiradan doğruluğu meydana çıkar. Allah Teâlâ sâlih kullarını o kimseye sevdirir ve kuvvetle mala nail eder. O kimse sahrada sahipsiz kalır, sonradan doğru yolu bulur.

Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

M

M harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste