Skip to Content

Rüyada Lağım Görmek

Rüyada lağım görmek, iyi değildir. Bu rüya kötü ve pis işlere işarettir demişlerdir. Kişinin rüya da bir lağıma, pis­lik içine düştüğünü ve çıkamadığını görmesi, onun günah işlediğine, ticaretinde zarar edeceğine ve bu sebeple üzüntü ve kedere düşerek sıkıntılar çekeceğine işarettir.

Rüyada lağım görmek, hile ve dalavereli çirkin işlere alet olarak, kirli ve kötü işlere karışacağınıza ve bundan dolayı da üzüleceğinize işaretle tabir olunur. Rüyasında bir erkek kendisinin lağıma düştüğünü görse, bu rüya, onun (rüyayı gören kimsenin) işinde zarar edeceğine işaretle yorumlanır. Bu rüyayı gören kadın ise, dostları ve arkadaşları tarafından dolandırılacağına ve paralarının elinden gideceğine işarettir. Bazen de rüyada lağıma düşmüş görmek, rüyayı gören kimsenin, helal ve haram ayırmadan ve düşünmeden zengin olmak isteyeceğine işarettir. Bir kimsenin rüyasında lağıma düşmüş olan birini o pislik­ten çıkardığını görmesi, rüya sahibinin yol gösteren, o kişinin hidayete gelmesine sebep olan bir kimse olduğuna işarettir.

Lâğımdan üzerine bir şey bulaştığını görmek, kötü ve pis işlere girmeye ve mahçup olmaya işâret eder.

Rüyada lâğıma düştüğünü ve oradan çıktığını görmek, hatalı bir işten dönmeye işâret eder.

Rüyada lâğımın içine düştüğünü ve çıkmakta güçlük çektiğini görmek, insanın içinden geçirdiği kötü düşüncelere, günaha, ticarette zarara, borca, üzüntü ve kedere işâret eder.

Rüyada bir kadının lâğım görmesi veya lâğımdan üzerine bir şey bulaştığını görmesi, dostlarından ve arkadaşlarından kendisine zarar gelebileceğine ve bu kadının dikkatli olması gerektiğine işârettir