Rüyada Kaplumbağa Görmek

Rüyada kaplumbağa görmek, güzel bir kadına yorumlanır. Kara kaplumbağası görmek, hayırlı bir haber alacağınıza yorumlanır. Rüyanızda kaplumbağa görmek, dindar bir kimse olacağınıza işarettir. Rüyada görülen kaplumbağa, iyiye ve hayra işarettir.

Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arzeden kadına işarettir. Kaplumbağa hakim ve savcıların reisine işaret eder, çünkü kaplumbağa denizde bulunan hayvanların en bilgilisi ve en az yiyenidir. Yorumculardan bazıları da alim bir kimsedir, derler. Bundan dolayı bir kimse rüyada kaplumbağaya bulunduğu şehir ve köyde ikram edildiğini görse, o yerde ilim sahipleri kıymetli tutulur. Kaplumbağaları çöplük ve kötü yerlerde görse orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymeti az olur.

Kaplumbağalar İbrahim (A.S.)’ın ve sair nebilerin kitaplarını okuyan abid bir kimsedir. Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala veya Nebilerin ilimlerinden hatıra gelmeyen bir ilme yorumlanır. Bazı yorumcular da bir kimse kaplumbağanın etini yese, hayır, ihsan ve menfaat, mala kavuşur, derler.

Rüyada kaplumbağaya rastladığını veya ona sahip olduğunu yahut evine soktuğunu gören kimse, eski ilimlere vakıf bir alim sebebiyle şüphe ve tehlikeden kurtulur. Bazı yorumcular ise rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye yorumlanır, derler.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu:

Bir kimsenin rüyada kap­lumbağa görmesi, rüya sahibinin iyi insanlarla dost ve ar­kadaşlık kurmasına işaret eder. Rüyada görülen kaplum­bağa, abid (çok ibadet eden), zahit (dünyaya ancak değeri ka­dar önem veren) ve ilim sahibi bir kimseyi temsil eder. Rüyasında bir kaplumbağası olduğunu, bir kaplumbağaya sahip olduğunu gören kimse, abid, zahit ve ilim sahibi bir kimse ile dostluk kurar ve kuracağına işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Rüyasında kaplumbağa görmek, güzel kokular sürünüp süslenerek çalımlı ve fiyakalı yürüyüşle erkekleri kendisi­ne baktıran ahlakı düşük bir kadına işaret eder şeklinde yorumlamıştır Nablusi hz.leri.

Bir kimsenin rüyada kaplumbağa eti yediğini görmesi, iyiye ve hayra yorumlanır. Rüya sahibinin eski ilimleri öğren­mek için gayret sarf eden, ilim ve irfan sahibi bir kimse olacağına işaretle yorumlanır denilmiştir.

Rüyasında bir çöplükte veya kötü yerlerde kaplumbağa gör­mek, o civarda, o mahalde (o yerde) kendisine önem veril­meyen çok değerli bir insanın var olduğuna, yani o bölge­de ilim sahibi kimsenin kadir ve kıymetinin bilinmediğine ve orada o değerli ilim sahibi insanın heba olup gittiğine işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arz eden ahlâkı düşük kadına işaret eder.

Bazen rüyada kaplumbağa görmek, hakim ve savcıların başkanları ile tabir olunur. Bazı kere de kaplumbağa görmek, âlim bir kimseye işarettir.

Rüyada görülen kaplumbağalar, İbrahim aleyhisselâm’ın ve diğer nebilerin kitaplarını okuyan âbid kimseye de işâret eder.

Bazen rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye işarettir.

Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala ve Nebilerin ilimlerinden bir ilme işarettir.

Bazen rüyada kaplumbağanın etini yediğini görmek, hayır, İhsan, mal ve menfaate işaret eder.

Bir kimsenin rüyada kaplumbağaya rastladığını yahut ona sahip olduğunu veya evine soktuğunu görmesi, eski ilimlere vakıf bir âlim sebebiyle şüphe ve tehlikelerden kurtulmaya işaret eder.

Bir kimsenin rüyada kaplumbağaları çöplük ve kötü yerlerde görmesi, orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymetinin zayi olacağına işarettir.

Kaplumbağanın bir yol üzerine atılmış olduğunu görmek, orada kıymetli ve ehemmiyetli bir ilimin terk edilmiş olmasına işarettir.

 

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (6)

Asif demiroglu

Ruyamda kaplubak ve ballk ve kaplubak su borusdan gecmeye calşyor ama gecemyor ve ben balklarl tutmaya calşyorum ve ihtiyar bi adam diyor ilk kaplubahl kurtar

murat elmas

rüyamda kış uykusuna yatmiş toprak altinda uyuyan kaplumbagalar gördüm ölü degillerdi bir ikisini aldik gömülü oldugu yerden ufak ufak hareketleri oldu kendimce kiş uykusu uyuduklarini duşündüm digerlerini hic rahatsiz etmedim ne anlama geliyor acaba yardimci olurmusunuz

Şeyma koca

Rüyamda kaplumbağa ya binmiş biryere gidiyordum yanımda ablamda vardı ben geç gideriz falan diyordum sonra gideceğimiz yere hemen vardık ve biz yoldayken gökyüzü kapalı yağmur yağıyordu biz vardıktan sonda gökyüzü birden açıldı ve kaplumbağanın izleri gibi bulutlar kapladı gökyüzünü be bende ablama bak kaplumbağa ne hızlı gelmiş izine bak diyordum anlamı nedir acaba

Mehmet

Rüyada bacak aramın iç tarafının sağ tarafında bir şey oynadığını fark ettim. İç çamaşırımı indirdiğimde kaplumbağa yapışmıştı. Onu ayırdım ve rüyanın daha öncesinde üzerimde karınca ve diğer hiç görmediğim böcekler olduğunu gördüm. Onları temizledim. Yapışık kalanları da zorla temizledim. Bir kaç ısırık vardı. Rüyamın yorumu bulamadım. Yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

Gülaser

Rüyamda büyük bir kaplumbağayı boynundan kestiler ve sanki hayvan yardım istercesine acı acı kaçıştı. Ben bir şey yapamıyordum ve çok üzülüyordum. Yorumlar mısınız?

Serpil

Rüyamda bir kedinin kaplumbağa yakaladığını gördüm. Kediye terlik atarak ağzındaki kaplumbağayı aldım ve eve getirdim. Kedi bu durum karşısında eriyip küçülerek hareketsiz hale geldi. Çok etkilendim. Yorumlar mısınız?