Rüyada Göğe Çıktığını Görmek

Bir kimsenin rüyada göğe çıkıp oradan inmediğini görmesi, o kimsenin ölebileceğine, yahut ölüme yaklaşmasına işârettir.

Bir kimsenin rüyada göğe çıkıp orada do­laştığını görmesi, o kimsenin, astronomi ilmini ve gizli ilimleri öğrenerek halk arasında meş­hur ve maruf olmasına işâret eder.

Bazen rüyada göğe yükselmek, inatçı ve düşman ile münazaa ve husumete işâret eder.

Bazen de rüyada göğe çıkmak, büyüklerin evlerine girmeye işâret eder.

Rüyada gökten bir şey aldığını görmek, hırsızlığa ve haber araştırmaya işâret eder.

Günahkâr kimsenin rüyada göğe çıkması, o kimsenin ölebileceğine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada yükselip göğe yaklaştığı halde göğe çıkmadığını görmesi, o kimsenin din veya dünya sahibi olduğuna ve her ikisinde de yüksekliğe nâil olacağına işâret eder.

Rüyada göğe bakmak, dünya devlet baş­kalarından birisine bakmaya işâret eder.

Rüyada yeryüzüne bakmak için göğe çıktı­ğını görmek, yüksekliğe işârettir. Yine rüyada yeryüzüne bakmak için göğe çıktığını görmek, kaçırdığı bir şey için üzüntü ve kedere düşmeye işârettir.

Bir kimsenin rüyada ne zaman çıktığını bilmediği halde, göğe çıkmış olduğunu gör­mesi, o kimsenin, inşallah cennete gireceğine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada göğe doğru yükseldi­ğini ve oraya girdiğini görmesi, o kimsenin şahadete erişmesine ve bununla beraber şeref ve övgüye işârettir.

Yine bir kimsenin rüyada göğe doğru yük­seldiğini ve oraya girdiğini görmesi, Allah’ın (c.c.)yardımıyla kurtuluşa ermesine işâret eder.

Rüyada göğe çıkmayı arzu etmek, rızık ara­mak için çalışmaya, vaadin yerine getirilmesin­den ümit ettiği şeyin çabukluğuna işâret eder.

Bir kimsenin rüyada düz olarak göğe çıktı­ğını görmesi, o kimsenin, zarar, ziyan, beden ve malında noksanlığa düşmesine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada meşakkatsiz göğe çıktığını görmesi, o kimsenin, güç ve otoriteye nâil olmasına, düşmanının kötülük ve hilesin­den kurtulmasına işâret eder.

Hasta olan bir kimsenin rüyada göğe çıktı­ğını ve gökten yere tekrar inmediğini görmesi, o kimsenin hastalıktan dolayı vefat edebilece­ğine işâret eder. Hasta olan bir kimsenin rüyada göğe çıktı­ğını ve gökten yere tekrar indiğini görmesi, o kimsenin hastalığının son haddine varmasına ve sonra hastalıktan kurtularak yileşmesirıe işâret eder.

Bazen bir kimsenin rüyada göğe çıktığını görmesi, o kimsenin, vefat edebileceğine ve âhirete gideceğine işâret eder.

İnançsız kimsenin rüyada göğe çıkması ise, o kimsenin Müslüman olmasına işâret eder.

Rüyada çıkmak, inmesin aksinedir. Bundan dolayı rüyada yüksek bir yere çıktığını gören kimse çıktığı miktarca mevki ve itibardan düşeceği anlamına gelir.

Bir kimsenin dağa çıkması, keder ve yolculuktur. Kişinin rüyasında bir yokuş çıktığını görmesi, zorluk içinde bir mertebeye ulaşacağı anlamına gelir.

Rüyada insanın dağ, yokuş, tepe, baca vs. gibi yerlere çıkması, arzu ettiği bir niyetinin olacağı anlamına gelir. Kişi düz bir şekilde yukarı doğru çıkarsa da bu zorluk anlamına gelir ve bu rüya hayırlı değildir. Rüyada çıkmak, inmenin aksinedir. Bundan dolayı rüyada yüksek bir yere çıktığını gören kimse, – çıktığı miktarca – mevki ve itibardan düşer. Bazen da bu rüya, kendisine zulmetmeye yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (12)

Filiz alkan

Merhaba ben tertemiz bir denizde yuzerken asagidan bir kuvvet beni gokyuzune cikariyor daha sonrada suzulerek tekrar denize iniyorum anlamini yorumlarmisiniz

Saba Berent Coşar

Ben beni terk eden sevgilim sönsün diye dua etmeye başladığım gece rüyamda veb yatarken gelip beni elimden tutan bir el gördüm. Allah affetsin ama Allah’ın eki olduğundan çok emindim. Beni kaldırıp bana yardım etmek için elimi tutup çekti. Ve beni göğe yükselticeğinden emindin. O kadar gerçekçiydi ki uyandığımda sanki kaldırmış gibi bi his vardı içimde. Bu rüya neyi işaret etmektedir ya da be anlam çıkarmalıyım. Teşekkürler iyi günler.

Özlem Karakoç

Rüyamda yüksek bir yere tırmandım ordan bişey almam gerekiyordu onu aldım ve geri inmeye başladım basamak basamak iniyordum 53 basamak kaldığında uyandım

Orhan Altaş

Rüyamda denizde bottan yukarı lastikle fırlatılıyorum döne döne göğe çıkıyorum iniyorum bidaha fırlatıyolar sonra iniyorum yürüyorum yolda yanımdakine ne korkunç heyecanlı bişeydi diyorum uyandım sonra

DERYA SEVEN

Rüyamda meydan da kalabalığın içinde asker kuzenim ölmüş onun meydan gelmiş asker kuzenimin elinden yaşlı bir dede tutup göğe yükseliyorlardı. sadece ben görüyordum çevremdekiler görmüyor ağlıyorlardı. daha sonra meydanda temiz berrak su yükseldi ayaklarımız ıslandı bende ailemle kaldırımın üstüne çıkıyordum. asker kuzenim ve dede gökyüzünden bana bakıyorlardı ne anlama gelir gördüğüm rüya. Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Fatma

Ben secdeye kapanıp kıyamettin koptuğunu ve kendimle beraber iyi insanlarin gökte yükseldiğini gördüm nerdir.

Ali kırkıc

Merhaba ben rüyam da sabah ezanı okunduğunu duydum rüyamda uyanıyormuşum ve dışardaki bir evden gelen tabak çanak sese çıktım üstümde beyaz uzun entari verdi bizim mahallede yürüyorum ve sese yaklaşıyorum ama hava karanlık birden binlerce meleklerin göğe uçtuğunu uçarken her yer işikla doldu sonra benimde ayağım yerden kesildi ve kendi kendime ben öldüm mü ölüyorum mu dedim birden o meleklerin arasından büyük bembeyaz melek gördüm elini uzattı ve gelmemi istedi ben istemesemde ona doğru uçuyordum ve artık ben öldüm gidiyorum dedim ve ablam aklıma geldi çok üzülecek dedim tam meleğin elinden tutucam sela okundugunu duydum ve uyandım ve o an evimin yakınında olan cami de sela okunuyor du çok etkilendim lütfen bana anlamını sizin düşüncenizi paylaşırmışsınız

ulaş yıldırım

rüyamda gök yüzüne çıkan bir ipe tırmandım ve kendimi açık bir denize bıraktım

Nurgül

Rüyamda binanın önünde oturuyorum ve karşı binada halamın kızı en üst katta perdeler açık telefonda biriyle konusuyor. Gelin artık nerede kaldınız diye sesini duyabiliyorum. Sonra 2 kişi geliyor. Bembeyaz kıyafetleri var. Rüyamda melek olarak biliyorum. Biri kadın biri erkekti ve erkek zile basmasını bilmiyor. Binanın kapısını yumrukluyorlar. Erkek olan melek bir anda bana bakıyor. Çok korkunçtu. Bana Allah’a kurban gideceksin diyor. Ben bir anda göğe yükseliyorum. Şimşekler çakıyor ve hava kararıyor. Yağmur yağıyor ve ben çok korkuyorum. Sonra Allah’a kurban gideceğim diye mutlu oluyorum ama en yakın arkadaşım bir anda geliyor. Sen ölemezsin deyip ayaklarımdan tutuyor. İkimiz de göğe yükseliyoruz. Bir müddet sonra arkadaşım düşürüyor. Çok etkisinde kaldım. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Ünal

Rüyamda önce silahla ateş ediyorum. Kovalıyorum ve koşuyorum. Ateş ediyorum. Sonra birden ürkerek iki kolum sağa sola açık şekilde gökyüzüne yukarı doğru çekiyorlar. Bağırıyorum ve sonra hızlı şekilde üç defa elmamı okudum. Kendime geldim ve gözlerimi açtım. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Gül

Rüyamda gökyüzünü izliyordum. Birden ayın bir top gibi üstüme geldiğini gördüm. Ay yanımdan geçti. Gökyüzünde yükselmiştim ama nefes almakta zorlanmıyordum. Son katta durdu. Dua ediyordum. Gözümü açtığımda önümde turuncu bir kat vardı. Buranın dünyadan çıkış katı olduğunu düşünüyordum. Bütün yıldızları görüyordum. Üzerime bir ışık geldi ve o turuncu katta yok oldu. Bu ne anlama geliyor?

Hakan Polat

Ben rüyamda kucağımda tanımadığım veya hatırlamadığım birisiyle düz bir şekilde göğe yükseldiğimi gördüm. Yükselirken yanımdaki kişiyle konuşup galiba öldük diyordum. Bu ne anlama geliyor?