Rüyada Eğe Görmek

Rüyasında eğe ile bir şey eğelediğini görmek, işlerinin ko­laylaşacağına işarettir.

Rüyada elinde bir eğe olduğunu görmek, müşkül ve zor işlerin kolaylaşmasına işâret eder. Rüyada elinde bir eğe gören kimsenin, işlerinde çektiği sı­kıntılardan kurtulacağına işarettir.

İbn-i Sirin’in yorumu

Alem-i menada (rüyasında) elinde bir eğe olduğunu gören kimsenin bu rüyası, onun zor ve müşkül işlerinin kolaylaşacağına işaretle yorumlamıştır.

Rüyasında eğenin kırıldığını gören kimsenin işlerinin zor­laşacağına işaretle tabir olunur. Rüyada kalın eğe görmek, ağır söz, ince eğe lâtif sözdür. Elinde eğenin kırıldığını ve parça parça olduğunu görmek, işlerin çıkmaza gireceğine ve ıslâhı mümkün olmayacağına işâret eder.

Demir Eğelediğini Görmek

Kişinin rüyada elinde eğe ile bir demir eğelediğini görme­si, onun işlerinde güçlük ve zahmet çekeceğine ve zarara uğrayacağına işaret olarak yorumlanır denmiştir.

Rüyada eğe ile demir eğelediğini ve bunda sıkıntı çektiğini görmek, güç işlere ve zarara işârettir. Bir kimsenin rüyada kendi evindeki eşya­sından bir demir veya benzeri şeyi eğelediğini görmesi, eli altında bulunanlara iyilik edeceği­ne ve evinin işlerinin düzeleceğine işâret eder.

Merak ettiğin bir rüyan mı var? Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!