Rüyada Dalak Görmek

Rüyada dalak görmek, mal ve sıhhate işarettir. Bazı yorumculara göre rüyada dalak görmek din, sağlık, sıhhat, mal ve kuvvete işaret eder. Rüyada dalakla ilgili görülen durumlar bu cihetlere işaretle yorumlanır denmiştir.

Dalağının ağrıdığını gören kimse, aile ve kendisinin geçim kaynağını kötüye kullanır.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu:

Rüyasında kendi dalağının sağlam ve sağlıklı bir durumda olduğunu görmek, rüya sahibinin malını koyduğu ambarının ve parasını koyduğu kasa­sının sağlam olduğu ve kendisinin sevinçli olduğuna işaret­tir. Yani, rüyayı görenin malının sağlam bir muhafaza ve ko­ruma altında olduğunu gösteriyor. Bu rüyayı görenin serveti ve malı zarar görmez, telef olmaz, kayba uğramaz. Rüya sahibi için ferah ve sevinç işaretidir şeklinde yorumlanmıştır. Kişinin rüyada dalağının sağlam olduğunu görmesi, mal koyduğu ambarın sağlamlığına ve sevince işârettir.

Rüyasında kendi dalağının şişmiş olduğunu görmek, rüya sahibinin istek ve arzularının fesat düşüncesini gösterir şeklinde yorumlanır. Bu durum, rüya sahibinin halinde de­ğişiklik ortaya çıkar veya hastalanır şeklinde yorumlanır.

Cafer-i Sadık’ın (R.A.)’ın yorumu:

Rüyasında kendisinde dalak bulunduğunu görmek, eline mal geçeceğine işarettir.

Rüyasında kendi dalağını yerinden çıkarıp attığını görmek, rüya sahibi kişinin kendi malını bol bol harcayıp israf etti­ğine veyahut kendi eliyle dinin gereklerini yapmayarak dini hayatını bozup yok ettiğine ve inanç yönünden bo­zulduğuna işarettir.

Kirmani’nin yorumu:

Cafer Sadık’ın yorumunun aynısı gibidir. Şöyle ki kendisinin dalağını gören kişinin eline mal geçeceğine yorumlanır. Kendi dalağını çıkarıp attığını gören, servetini israf ederek yok eder. Veyahut kendi eliyle dinine zarar verir. İki tane dalağı olduğunu görenin, serve­ti misliyle (iki misli) artar. Veyahut dinine sıkı bir şekilde (dört elle) sarılıp bağlanır şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada iki dalağının olduğunu görmek, eldeki malının iki kat olmasına, dinde kuvvet husulüne işâret eder.

Rüyasında dalak yediğini gören kişinin eline mal geçeceği, ne işarettir şeklinde tabir olunur.

Dalağının büyük olduğunu görmek, kötü bir arzusu olduğuna ve o kimsenin durumu­nun değiştiğine yahut kuruntu hastalığına ya­kalanmaya işârettir.

Rüyada dalağının ağrıdığını görmek, aile ve kendisinin geçim kaynağını kötüye kullan- | maya işâret eder.

Rüyada kendi dalağını çıkarıp attığını gör­mek, malın israfı ile tabir edilir.

Rüyada hayvanların dalaklarını görmek, mal ile tabir olunur. Eğer görülen dalak eti yenen hayvana aitse helal mala, eti yenmeyen hayvanın ise haram mala işâret eder.

 

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!