Rüyada Nebe Suresi Görmek | Rüya Tabiri | Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Nebe Suresi Görmek

nebe suresi

Android Uygulamamızı İndir!

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediğini görmek, şan ve şöhrete ermeye, güzel bir isimle anılmaya, dinde hidayete ermeye ve ömrünün uzun ol­masına veya uzun olacağına işaretle tabir olunur.

Kirmani’nin yorumu:

Bu mübarek sureyi rüyasında gören kimse, hayırlı işler ve faydasını göreceği fiiller yapar ve yapacağına işarettir şeklinde yorumlanır demiştir.

Gafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Rüyasında Nebe suresini okuduğunu veya dinlediğini görmek, rüya sahibinin, sözü geçerli, değeri yüksek, itibar sahibi, saygın bir kişi olduğu­na işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

Hz. Ebu Bekir (r.a.) Efendimizin yorumu:

Rüyasında Nebe sure-i Celilesini okuduğunu veya dinlediğini gören kimse­nin yaptığı iyilik ve ihsanlarıyla, yaptığı yardım ve muave­netleriyle insanların muhabbet ve övgülerini kazanır ve kazanacağına Cenab-ı Allah, rüya sahibini insanlara sev­dirir ve sevdireceğine işaretle yorum buyurmuşlardır.

Rüyada Nebe’ Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, rüya sahibinin iyilikle meth olunmasına, övülmeye ve Allah’ın (c.c.) o kimseyi halka sevdirmesine işârettir.

Ayrıca rüyada Nebe’ Sûresi’ni okumak, şan ve şöhrete, güzel isimle anılmaya, dinde hidâyet üzere bulunmaya ve uzun ömürlü olmaya işârettir.

Rüyanızı Paylaşın!
Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

N

N harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste