Rüyada Nas Suresi Görmek | Rüya Tabiri | Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Nas Suresi Görmek

nas suresi

Android Uygulamamızı İndir!

Bu sureyi rüyasında okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, haset edenlerin (kıskanç kimselerin) ve kötü insanların şerrinden ve verecekleri zararlardan emin ve emniyette olur, işleri yolunda gider ve düşmanlarına galip (üstün) gelir veya geleceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada Nâs suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek; rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine, düşmana galibiyete, şeytanın vesveselerinden emin olmaya yorumlanır.

İbn-i Sirin’in yorumu:

Rüyasında Nas suresini gören, oku­yan ve okunduğunu dinleyen kimseyi, Cenab-ı Allah, insanların nazarından (nazar değmesinden), şerlerinden ve za­rarlardan muhafaza ederek korur ve koruyacağına işarettir.

Kirmani’nin yorumu:

Bu mübarek sureyi rüyasında gören kimseyi, Cenab-ı Allah, halkın şerrinden ve halkı da rüya sahibinin şerrinden korur ve koruyacağına işarettir demiştir.

Bir kimse rüyada Nâs Sûresi’ni veya ondan bir âyeti okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görse, Allah Teâlâ onu nazardan ve kötü gözlerden, zararlı kimselerin ve cinlerin şer ve zararından muhafaza buyurur.

Yine rüyada Nâs Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine, düşmana galibiyete, sihirbazların sihrinden, şeytanın kötülüklerinden emin olmaya ve aile ve akrabaların toplanmasına da işâret eder.

Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

N

N harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste